Ticari Vize

Ticari vize, ziyaretçilerin Türkiye'de bağlı bulunduğu firma aracılığıyla, ilgili ülkeye konferans, proje, kongre, seminer gibi faaliyetler sebebi ile gitmesi için alması gereken bir vize türüdür. Avrupa Birliği ülkelerinden uzak doğu ülkelerine kadar birçok ülkeye ticari vize ile gidebilmeniz mümkündür. Bu vizeler kısa süreli vize kategorisinde olup gideceğiniz ülkede en fazla 30 gün kalabilme imkanı tanır. Ancak bu süreç her ülke için farklılık gösterebilir. Ayrıca her ülkenin ticari vize prosedürü farklı olabilir. Bunun için en doğru ve ayrıntılı bilgiyi uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Yine de konuya dair bir fikrinizin oluşabilmesi için dilerseniz birkaç ülkeden örnek verelim.

Dünyanın en büyük ekonomi ve sanayi devlerinden biri olan Almanya'ya gitmek bugün pek çok kişinin istediği bir ülkedir. Avrupa kıtasının göbeğinde yer alan konumu, güçlü sanayisi ve gelişmiş teknolojisiyle Almanya, dünya çapında popüler bir seyahat merkezidir. Almanya’da yaşayan Türk nüfusunu da göz önüne aldığımız zaman sadece dünya çapında değil, Almanya ve Türkiye arasında da yoğun bir ziyaretçi akışından bahsetmek mümkün olmaktadır. Ülkeye pek çok yol ile gidilebildiği gibi Almanya ticari vizesi ile de gitmek mümkündür. Almanya'ya ticari vize ile gidecek olan ziyaretçiler için davetiye çok önemlidir. Bunun arkasında yatan en büyük sebep ise resmi davetiyenin vize başvuru ve onay süreçlerini gözle görülür bir şekilde hızlandırmasıdır. Almanya vatandaşı bir yakınınız veya Almanya merkezli bir şirketten alacağınız resmi davetiye vize başvurunuzun kabul edilme süresini hızlandıracak ve genel süreci sizin için çok daha kolay bir hale getirecektir.

Dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Çin ile Türkiye arasındaki ticari faaliyetler oldukça sıkıdır. Ülkeye ticari vize ile gidebilmeniz mümkündür. Kısa süreli ticari Çin vizesi, Çin Konsolosluğu tarafından genellikle tek girişli veya çift girişli olarak verilmektedir. Bu vizelerle Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında 3 ay süreyle 30 gün konaklama hakkına sahip olursunuz. Ancak Çin seyahatiniz esnasında Hong Kong’a gidip tekrar Çin’e dönmek isterseniz, vizeniz çift girişli veya çok girişli değilse yeniden vize almanız gerekir. Bu noktaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!