Almanya Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaklaşık 3.5 milyon Türk vatandaşının yaşadığı Almanya, özellikle Türkiye'den fazlasıyla ziyaretçi alan ülkelerin başında gelmektedir. Eğer Almanya'yı ziyaret etmek istiyorsanız Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunmanız gerekiyor. Almanya ayrıca Schengen bölgesinde bulunduğundan dolayı, Almanya’ya herhangi bir amaçla seyahat etmeden önce Schengen vizesi almanız gerekecektir. Schengen vizesi toplamda 26 ülkeye serbest bir şekilde giriş-çıkış yapma izni sağlayan önemli bir vize türüdür. 

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?


Almanya vizesi evrakları, seyahat amacınıza göre seçtiğiniz vize türlerine paralel olarak değişkenlik gösterecektir. Çünkü her vizenin belgesi farklıdır. Ancak yine de tüm vize başvurularında yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken belli başlı evraklar vardır. Bunlar; 10 yıldan eski olmayacak şekilde pasaportunuz, iki adet son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız, vize başvuru formunuz  mali durumunuzu gösteren belgeler, çalışmıyorsanız ya da öğrenciyseniz sponsorluk bilgileri, nüfus kayıt örneği ve her vize başvurusunda mutlaka bulundurmanız gereken seyahat sağlık sigortanızdır. 

Almanya Vizesi Başvuru Şartları Nedir?


Almanya vize türleri çeşitlilik göstermektedir. Turistik vize, aile birleşimi vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi, iş arama vizesi, şoför vizesi, ticari vize, transit vize, çiftçi vizesi, kamu çalışanı vizesi, fuar gezisi vizesi vb. vize türleri ile Almanya'yı seyahat edebilirsiniz. Bu vize türlerinden herhangi birine başvurmak istiyorsanız, ilgili vizenin size uygun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. 

Almanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?


Almanya vizesinin çıkış süreci, vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin aile birleşimi vizesinin çıkış süreci ile turistik vizenin çıkış süreci elbette aynı değildir. Ancak ortalama 15 gün içerisinde Almanya vizeniz sonuçlanabilmektedir. 

Almanya Vizesi Reddedilme Sebepleri Nedir?


Konsolosluk, Türkiye'ye döneceğinize ikna olmazsa vizenizi yine olumsuz bir şekilde cevaplayabilir. Hem evrak takibinin yapılması hem de vize mülakatlarında nasıl ve ne şekilde bir tavır göstermeniz gerektiği ile ilgili yönlendirmeyi uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya vizesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak için uzman vize danışmanlarımız ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Alanında uzman danışmanlarımız size her türlü gereken desteği sağlayacak ve vizenizin olumlu bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!