İsveç Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuzey Avrupa'daki İskandinavya yarımadasında yer alan İsveç, Avrupa'nın en kendine has ülkelerinden biridir. Avrupa ülkeleri arasında Finlandiya'dan sonra ormanlık alanları en geniş ülke olan İsveç, Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Burayı ziyaret edecek kişilerin ziyaret amacına göre İsveç vizesi başvurusunda bulunması zorunludur. İsveç, Avrupa Birliği üyesi olup Schengen bölgesine dahildir. Yeşil (hizmet), Gri (hususi), Siyah (diplomatik) pasaport sahiplerinin 90 güne kadar konaklamalı seyahatlerinde muaf tutuldukları vize uygulamasına umumi (bordo) pasaport sahipleri tabi tutulmaktadır. 

İsveç Schengen Vizesi Hakkında
Avrupa ülkeleri arasında serbest dolaşım hakkı tanıyan Schengen Anlaşması’na taraf ülkelerden biri olan İsveç, bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Turistik, eğitim, akraba-arkadaş ziyareti, ticari ziyaretler gibi herhangi bir nedenle İsveç’e seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları, İsveç Konsolosluğu’na Schengen vize başvurusunda bulunmak durumundadır. 

İsveç Vizesi Evrakları Nelerdir?
İsveç vize başvurunuzda hazırlamanız gereken evraklar çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişecektir. Örneğin eğer buraya öğrenci olarak gidecekseniz öğrenci olduğunuzu kanıtlayan belgelerle beraber sponsor evraklarınız ve aile mesleğinizi ilgilendiren evraklar da hazırlanmalıdır.

İsveç Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?
Vize başvurularının sonuçlanma süresi genellikle ortalama 15 gün olarak belirtilmekle birlikte 4 ile 20 iş günü arasında sonuçlanabilmektedir. İlk vize başvurunuzda ise genellikle 30 gün geçerliliği olan bir vize alırsınız. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bu süre zarfının kesinlikle aşılmaması gerektiğidir.

İsveç Vize Başvurusu Neden Reddedilir?
İsveç vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ilgili evrakları doğru ve eksiksiz şekilde hazırlamanız kritik önem taşımaktadır. Reddedilen başvuruların büyük çoğunluğunun eksik-hatalı evrak nedeniyle reddedildiğini hatırlatmak isteriz. 

İsveç vizesi almak, başvuruda bulunmak, detaylı bilgi öğrenmek için alanında uzman vize danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıda yer alan formu doldurmaktır. Dilerseniz ofislerimizi ziyaret edebilir ve danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Herhangi bir maddi-manevi kayıp yaşamamak adına bugün artık konsolosluklar dahi vize başvurularında vize danışmanlık merkezlerinde faydalanılması gerektiğini dile getirmektedir. Vize başvurularınızda uzman kadromuz ile yanınızdayız.

Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!