Çalışmayan Kişiler Vize Alabilir mi

Çalışmayan kişiler vize alabilir mi? Bu soru yurt dışına çıkmayı isteyen ama herhangi bir işte çalışmayan kişilerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Çalışmayanlar için yurt dışına gitmek ve para biriktirememiş olmak tabii ki olumsuz bir durum teşkil edecektir. Ancak birinci derecedeki yakınlarının gelir durumunu gösteren belge, vize alması için çoğu zaman yeterli olur. Çalışmayanların işlerini nasıl ve ne zaman bıraktıkları ya da mesleklerinin olup olmadığı çok önemli değildir. Önemli olan vize başvuru merkezlerinde istenen belgeleri eksiksiz götürüp, eşine ya da yakınlarından birine ait olan maaş durumunu gösteren evrakların yine eksiksiz teslim edilmesidir.

Herkes Yurt Dışına Çıkabilir!

Yurt dışına çıkmak, ülkeden ülkeye değişen vize şartlarına göre herkes için mümkündür. Daha hızlı vize almak için vize başvuru merkezlerinden randevularınızı online olarak alabilir, belgelerinizi tamamlarken sizinle birlikte vize almasını istediğiniz herkese ait evrakların eksiz olmasına özen gösterebilirsiniz.

İşsiz Kişilerin Vize Alma Süreci

İşinizi kaybettiğinizde ya da uzun süredir herhangi bir yerde çalışmıyormuş gibi gözüktüğünüzde vize almanız hala mümkündür. Gitmek istediğiniz ülkelerin sizi vize sahibi yapması için istediği şartların başında, geri dönüş garantisini vermeniz gelmektedir. Gideceğiniz ülkeden geri dönüş yapmanızı kesin olarak belli etmeniz banka hesabınızdaki paranın miktarına ya da üzerinize ait tapulara bağlıdır.

Vize Evrakları

İşsiz olarak vize almak için gereken belgeler, iki adet biyometrik fotoğraf, son üç aylık banka hesap hareketleriniz, sağlık sigortanız, kimlik fotokopiniz, otel rezervasyonunuzu gösteren evrak, 6 aylık geçerli pasaportunuz gibi belgelerdir ve başvuru formunuzu eksiksiz doldurmak gibi şartları sağlamanız gerekecektir. Bunun dışında bazı ülkeler tarafından vizenizin onaylanması için çalışmayan kişiler olarak kendinize sponsor bulmanız ya da banka hesabınızda yüksek miktarlarda para beyan etmeniz gerekir. Eğer yüklü miktarda birikime sahipseniz sponsora ihtiyacınız yoktur ve aylık geliri olan bir yakınınızın dilekçe yazması yeterlidir.

İşsizim ve yurt dışına çıkamayacak mıyım, diye üzülmeyin. Uzman vize danışmanlarımız ile süreci doğru bir şekilde yönetebilir ve vizenizi olumlu bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!