Dubai Aile Ziyareti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sınırları içerisinde ikamet eden yakınlarını, akrabalarını ziyaret etme amacı ile seyahat edecek kişilere hizmet veren hizmet türüdür. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının ziyaret amaçlı seyahatleri için Dubai Ziyaret vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Dubai sınırları içerisine ziyaret amacı ile 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edecek Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Aile Ziyareti Vizesi için birçok ülke seyahat edilecek ülkede ikamet eden kişilerden davetiye göndermesi koşuluyla başvuruları kabul ederken Dubai Aile Ziyareti Vizesi için böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine ziyaret amacı seyahat gerçekleştirecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları Kısa Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi veya Uzun Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai Ziyaret Vizesi tek giriş ve çok giriş hakkı doğrultusunda verilmektedir.

Dubai Ziyaret Vizesi İşlemleri

Dubai Ziyaret Vizesi işlemleri Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai online başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin vize onay tarihi itibariyle 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmaları şartı aranmaktadır. Belirtilen koşulu yerine getirmeyen kişilerin vizeleri geçerliliğini kaybetmektedir.

Dubai seyahatleri için tahsis edilen tüm vizeler Turistik Vize şeklinde ifade edilmektedir. Başvuru değerlendirmeleri seyahat amacı açısından farklılık göstermesi nedeniyle Dubai Ziyaret Vizesi ayrı bir kategori olarak kabul edilmektedir. Dubai Aile Ziyareti Vizesi seyahat süresine göre kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Kısa Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi

Kısa Süreli Ziyaret Vizesi başvurusunda başvuru sahipleri seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olabilmektedir. Kısa Süreli ve Tek Giriş Dubai Ziyaret Vizesi sahipleri Dubai sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkına sahip olmaktadır. Ancak seyahat süresi 28 gün ile sınırlı tutulmaktadır. Dubai Aile Ziyareti Vizesi ile vize uzatma işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından uygun görülen seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

Uzun Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi

Uzun Süreli Ziyaret Vizesi başvurusunda başvuru sahipleri seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olabilmektedir. Uzun Süreli Ziyaret Amaçlı Dubai vizesi ile Dubai sınırları içerisinde 90 gün konaklama hakkı tanınmaktadır. Dubai Aile Ziyareti Vizesi ile vize uzatma işlemi gerçekleştirmek mümkün olmadığından tek giriş veya çok giriş hakkı tanıyan vizeleri ile ülke sınırları içerisinde en fazla 90 gün ikamet edebilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından uygun görülen seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

Dubai Aile Ziyaret Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai Aile Ziyareti Vize başvurusu Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai online vize başvuru aşamasından gerekli evrakların taratılarak Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru işleminin doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi halinde vize işlemleri başlamış kabul edilmektedir.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda talep edilen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdanı
  • Renki olarak taranmış Pasaport
  • Dubai vize işlemleri için ödenen vize ücretine ait Banka Dekontu
  • Renki olarak taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Önemli Not: Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde Ziyaret Vizesi ile seyahat edecek kişi 18 yaşından küçük ise vize başvuru formunun ebeveynler tarafından imzalanmış olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Ziyaret vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!