Meksika Konsolosluğu'na Meksika vize işlemleri için başvurular, online formun doldurulması ile işleme alınmaktadır. Meksika vizesi online başvuru formunundoldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken; pasaport/ kimlik kartı bilgileri, havayolu seyahat bilgileri ve diğer kişisel bilgiler ile ilgili bölümlerde yer alan soruların doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlanmasıdır. Eksiksiz, doğru ve birbirini destekleyen bilgilerin beyan edilmesi Meksika vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını ve 30 gün geçerliliği olan tek girişli vizenin onayını sağlayacaktır.

Sistemden Meksika vizebaşvurusuna ret gelmesi halinde Meksika Konsolosluğu'na, ticari seyahat sebebine uygun şekilde müracaat edilmelidir!

Elektronik Onay başvurusunun reddedilmesi durumunda, başvuru sahibinin Meksika Konsolosluğu'na Meksika ticari vize müracaatında bulunması gerekmektedir. Meksika'ya kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülke üzerinden bağlantılı ziyaret planlanması halinde; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Konsolosluğu'na vize müracaatında bulunulması gereklidir.

Meksika Vize Başvuru Formu

Meksika Ticari Vize Vize işlemleri için başvuru sahipleri tarafından eksiksiz ve okunaklı olarak- büyük harflerle doldurulmalı; formun son sayfasında yer alan imza bölümünün imzalanması unutulmamalıdır. Meksika Vize Başvuru Formu, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup; Meksika'ya ticari seyahat sebeplerini kanıtlayıcı belgelerle, formda sorulara verilen yanıtların birbirini desteklemesi çok önemlidir.

Meksika Ticari Vize başvuruları için geçerliliği olan pasaportlarda aranan şartlar; son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.

ÖNEMLİ: Başvuru yapılan pasaportta, A.B.D. veya Schengen vizesi olması durumunda; Meksika vizesinin olumlu ve erken sonuçlanması için referans oluşturacaktır.

Biometrik Fotoğraf

Meksika Ticari Vize başvuru işlemleri için gereken fotoğraf; 4 adet, güncel tarihli, beyaz arka fonda çekilmiş ve renkli biometrik olması gerekmektedir.

Meksika Ticari Vize Davetiyesi

Meksika Ticari Vize başvurusu için ulusal mevzuata uygun bir Davetiye; davet eden Meksikalı şirket tarafından yazılmalıdır. Davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin sebebi, seyahat tarihleri ve davet eden kişinin kimlik bilgisi, şirketteki görevi, firmanın ünvanı ve iletişim bilgisini içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Davetiye, antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

Meksika Vize Talep Dilekçesi

Meksika Ticari Vize işlemi için başvuru sahibinin seyahat amacını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır.

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; Meksika Konsolosluğu'na hitaben, antetli kağıda, Şirket/Kurum yetkilisi tarafından antetli kağıda; - iş seyahatinin sebebi, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının karşılanması, seyahat süresi izinli olduğu ve seyahat bitimi işe geri döneceği taahhüdünü içeren bir dilekçe olmalıdır. İmza ve kaşeli olmalıdır.

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

Finansal Durumu Gösteren Evraklar

Meksika Konsolosluğu, Meksika'ya ticari seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat masrafının karşılığı olacak maddi teminatı; son 3 aylık aktif banka hesap hareketi; şahıs/ şirket hesabının dökümü olarak görmeyi talep eder. Bankanın ıslak imza ve kaşesi ile bankanın imza sirküleri ekte hazır bulunmalıdır.

Meksika Ticari Schengen Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren Maaş Bordrosu; bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

İş/Mesleki Durumu Belgeleyen Resmi Evraklar

Meksika Ticari Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirketle ilişkisini ibraz eden belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi; son çalıştığı şirkette çalışma süresi 1 yılı doldurmamış ise; önceki çalıştığı şirketten temin edilmelidir.

SGK Aylık Prim Bordrosu; son 4 aylık ibraz edilmelidir.

Meksika Ticari Vize başvurusu yapan kişi yabancı uyruklu vatandaş ise; T.C. Oturma ve T.C. Çalışma İzni aslı ve fotokopisi Oturma İzninin en az 6 ay geçerli olması ve planlanan seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli süresinin bulunması gerekmektedir.

Meksika Ticari Vize işlemi için başvuru yapan kişilerin çalıştığı veya sahip olduğu şirkete ait sunmaları gereken resmi kurum evrakları:

Şirketin Faaliyet Belgesi fotokopisi- şirketin bağlı olduğu Ticaret Odası'ndan, son 3 ay tarihli.

Şirketin Vergi Levhası fotokopisi- son yıla ait vergi beyanı bilgilerini beyan etmelidir.

Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi-şirkette isim ve ünvan değişikliği varsa gazete bu bilgileri içermelidir.

İmza Sirküleri fotokopisi- Şirkette imza atma yetkisi olan kişilerin imza yetkisini göstermelidir.

Ulaşım ve Konaklamaya İlişkin Belgeler

Meksika Ticari Vize başvuru sahibinin seyahat tarihlerini içeren; ulaşım ve konaklama planını teyit edici rezervasyon bilgilerini sunması önemlidir. Gidiş/dönüş uçak , gemi, feribot, tren, otobüs veya diğer ulaşım rezervasyon belgeleri.

Meksika Konsolosluğu/Büyükelçiliği, Meksika Ticari Vize başvurusunda otel rezervasyonu veya konaklamanın nerede gerçekleşeceğini gösteren evraklar sunulmasını istemektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Meksika Ticari Vize işlemlerinde bulunan kişinin seyahat süresini kapsayan; ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30.000 teminat tutarında, orijinal seyahat sağlık sigortası.

ÖNEMLİ NOT: Meksika Konsolosluğu'nun Meksika ticari seyahatine uygun hazırlanan başvuru dosyalarının incelenmesi sırasında dikkat edilen en önemli unsur; kişinin Türkiye'ye geri dönüşünü sağlayacak maddi varlık, sosyal ailevi bağı ya da öğrenim bağlarının olup olmamasıdır.

Meksika Konsolosluğu Vize Bölüm yetkilisi, başvuru dosyasını incelerken, ülkeyi terk etme niyetinin olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağların bulunduğuna ikna olması halinde vize başvurusunu olumlu sonuçlandıracaktır.

 

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Ticari Vize Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Danimarka Ticari Vize
Başvuru Şartları


Amerika Ticari Vize
Başvuru Şartları


Avusturya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Belçika Ticari Vize
Başvuru Şartları


Bulgaristan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Çekya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Cezayir Ticari Vize
Başvuru Şartları


Çin Ticari Vize
Başvuru Şartları


Dubai Ticari Vize
Başvuru Şartları


Etiyopya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Finlandiya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Fransa Ticari Vize
Başvuru Şartları


Hindistan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Hollanda Ticari Vize
Başvuru Şartları


İngiltere Ticari Vize
Başvuru Şartları


İspanya Ticari Vize
Başvuru Şartları


İsrail Ticari Vize
Başvuru Şartları


İsviçre Ticari Vize
Başvuru Şartları


İtalya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Letonya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Macaristan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Meksika Ticari Vize
Başvuru Şartları


Mısır Ticari Vize
Başvuru Şartları


Nijerya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Polonya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Romanya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Rusya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Vietnam Ticari Vize
Başvuru Şartları


Yunanistan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Güney Kore Ticari Vize
Başvuru Şartları


İrlanda Ticari Vize
Başvuru Şartları


Kanada Ticari Vize
Başvuru Şartları


Küba Ticari Vize
Başvuru Şartları


Malta Ticari Vize
Başvuru Şartları


Norveç Ticari Vize
Başvuru Şartları


Ticari Vize
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!