Güney Kore Eğitim Vizesi

Kore'de eğitim almak isteyen kişi, okula kabul aldıktan sonra Kore'ye giriş için gerekli belgeleri toplayıp ülkesindeki Kore elçilikleri aracılığıyla eğitim vizesi almalıdır. Vize tipi, Kore üniversitelerinde alınacak eğitimin çeşidine göre (lisans programları, dil eğitimi, kültür eğitim vs.) farklılık göstermektedir. Lisan programlarına kabul alan yabancı öğrenciler D-2 vizesi ve bunun dışındakiler (Korece ve diğer dillerin eğitimleri) D-4 vizesi almalıdır. Vize onay sürecini hızlandırmak için başvuran tüm kişilerden, özel bir durum söz konusu değil ise, Vize Onay Belgesi öncelikli olarak verilerek vize başvurusu kabul edilmektedir.

(1) Vize Onay Belgesi (Certificate for Confirmation of Visa Issuance) Nedir?

• Adalet Bakanlığı tarafından yurtdışında veya Kore'de vize almak isteyen kişilere, vize çıkarılmadan önce gerekli görülen durumlarda Vize Onay Belgesi verilmektedir.
• Vize Onay Belgesi Çıkartma Prosedürü
   - Kore'ye giriş yapmak isteyen yabancılar veya yabancı birini Kore’ye davet etmek isteyenler için, vize için gerekli belgeleri hazırlayarak kendi ülkelerindeki Kore Elçilikleri'nde veya davet edildikleri kurum/kişinin bulunduğu bölgenin bağlı olduğu Göçmenlik Bürosu veya Şubeleri'nde vize başvurusu yapabilirler.
   - Göçmenlik Bürosu veya Şubeleri'nde vize verilmesi uygun görüldüğü takdirde, başvuru yapan kişiye Vize Onay Belgesi veya vize onay numarası verilmektedir.
   - Vize Onay Belgesi veya vize onay numarasını teslim alan kişi, belgenin kendisini ekleyerek veya bu numarayı (onay belgesinde belirtilen numarayı) ibraz ederek vize başvurusu yapar.

※ Vize Onay Belgesi'nin süresi 3 ay olup, vize başvurusunda tek seferlik kullanılabilir.

• Kimlere Vize Onay Belgesi verilir?
   - Kore elçiliği bulunmayan ülkeler veya diğer özel ülke vatandaşları (Küba, Suriye, Kosova, Makedonya) 90 günden
   az kalmaları durumda diğer ülkelerde Kore Elçilikleri'nden kısa süreli vize verilir.
   - Kültür-Sanat (D-1), Yurtdışı Eğitim (D-2), Kısa Süreli Teknik Eğitim (D-3), Kısa Süreli Eğitim (D-4), Basın (D-5), Din Faaliyeti (D-6),
   Kalıcı (D-6), Şirket (D-8), Ticaret (D-9, Öğretim (E-1), Özel Öğretim (E-2), Araştırma (E-3), Teknik Rehberlik (E-4),
   Uzman İş (E-5), Sanatsal Performans (E-6), Özel Faaliyet (E-7), Vasıfsız İş (E-9), Denizci (E-10), Ziyaret (F-1), Refakat (F-3), Diğer
   (G-1) ve Kısa Süreli İş (H-2) vizeleri kapsamına giren kişilere.
   - Adalet Bakanlığı tarafından gerekli görülen diğer kişilere.

• Vize Onay Belgesi'nden Muaf Kişiler
   - İkamet (F-2), Gurbetçi (F-4), Uzun Süreli İkamet (F-5), Evlilik Göçmeni (F-6), Çalışma ve Tatil (H-1) vizesi kapsamına giren kişiler.

• Vize Onay Belgesi'nin Gönderilmesi
   Temel olarak vize onay numarası e-mail yoluyla gönderilir. Vize onay numarasının e-mail ile gönderilemediği durumlarda Vize Onay Belgesi bizzat verilir.

※ Vize Onay Belgesi'nin sorunsuz bir şekilde gönderilebilmesi için başvuru yapılırken e-posta adresi doğru bir şekilde verilmelidir.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Eğitim Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Güney Kore Eğitim Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!