Güney Kore Konsolosluğu - Turistik VizesiGüney Kore Seyahati gerçekleştirecek olanlar, Türkiye ile Güney Kore devleti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmaları gereğince Güney Kore vizeişlemlerinde muaftır. 180 gün içinde 90 gün ikamet izni bulunurken TC vatandaşları Güney Kore'ye her girişlerinde sadece 30 gün ikame hakkına sahiptir.

Söz konusu Güney Kore seyahati Güney Kore'de bir Güney Kore turu, Güney Kore gezileri ve Güney Kore'da bulunan herhangi bir kişiyi ziyaret etmeden Güney Kore seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının Güney Kore ziyaret vizesi için davetiye yazısı, Güney Kore vize başvuru formu, Güney Kore ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve Güney Kore vize ücreti, Güney Kore turistik vizesi için Güney Kore hotel rezervasyonu ve Güney Kore uçak bileti rezervasyonu gibi prosedürlerde bulunmalarına gerek yoktur.

Türkiye'nin Güney Kore'yi 11 Ağustos 1949'da tanımasından bugüne Türkiye ile Güney Kore arasındaki ilişkiler güçlü temellere sahiptir. Ortak Geçmişe sahip olan iki ülke arasında karşılıklı iyi niyet oluşmuştur. Bu vesile ile Türkiye ve Güney Kore devletleri karşılıklı olarak vize uygulamalarında vatandaşlarına vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır.

TC cumhuriyeti vatandaşları Güney Kore'ye, dostluk ve ortak geçmişe sahip iki ülke insanları olarak, rahatça seyahat edebilmektedir. Türkiye vatadaşlarından vize istemeyen ülkelerin başında gelmektedir.

Söz konusu Güney Kore seyahatiniz 30 günden daha uzun süreye tekabül etmesi halinde Güney Kore vizesi alımı zorunludur.

TC vatandaşları almış oldukları Güney Kore vizesi ile sadece turistik bir faaliyet yürütebilirken aynı zamanda Güney Kore'de iş görüşmesine katılabileceklerdir.

Vize muafiyeti anlaşmaları neticesinde Türkiye vatandaşları, Güney Kore vizesi, Güney Kore vize işlemleri, Güney Kore vize başvuru formu, Güney Kore vizesi için gerekli evraklar, Güney Kore vize ücreti gibi Güney Kore vize prosedürlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Güney Kore, Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler kervanına katılmıştır.

Güney Kore vize muafiyeti kısa süreli Güney Kore vizeleri için geçerli olan bir uygulamadır. Güney Kore seyahatiniz kısa süreli bir seyahat içeriğine sahip olmaması halinde Güney Kore Konsolosluğu İstanbul veya Güney Kore Büyükelçiliği Ankara'ya başvuru yapılmalıdır.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Turistik Vize Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Güney Kore Turistik Vize
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!