Malta Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

Malta Ticari Vize türü ticari amaçlarla Malta’ya seyahat etmeyi düşünen başvuru sahipleri için sınırlı bir süre Malta’yı ziyaret etmesine fırsat verir. İş sözleşmesi imzalamak, toplantıya katılmak vs. gibi ticari amaçlarla seyahat etmeyi planlıyorsanız Malta Ticari Vize için gerekli olan evraklara sayfanın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, mesleki durumunuzu, seyahatinizin amacını danışmanlarımıza açıklayabilir, 2022 ye ait güncel Malta ticari vize başvuru evrak listesinin tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Başvuru evraklarınızı size en yakın şubemize ulaştırdığınız takdirde Malta Ticari Vize başvuru sürecinizi başlatmaktayız.  Evraklarınızı hazırlamadan önce aşağıda yer alan açıklamaları okumanızı tavsiye ederiz.

Standart evraklar: Malta Schengen vize başvuru formu, pasaport, nüfus cüzdan fotokopisi, banka dokümanları, pasaport sayfalarının fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası gibi evraklar her vize başvuru sahibi için standart evraklardır.

Mesleksel evraklar: Şahsi durumunuza göre değişiklik gösteren evraklardır. Çalışan ya da işveren iseniz, emekli iseniz farklı belgeler sunmanız gerekebilir.

Ek hizmetlerimiz: Malta ticari vize işlemlerinizde konaklama, ulaşım ve zorunlu seyahat sağlık sigortanızı talep etmeniz halinde sizin adınıza yapmakta ve başvuru belgelerinizin arasına eklemekteyiz.

Standart Evraklar

 

 1. Pasaport

Pasaportunuz seyahat bitiş tarihinizden sonra 3 ay daha geçerli olmalıdır. Malta Konsolosluğuna pasaportunuzun aslını ibraz etmeniz gerekir. Çıkacak olan vizelerinizin işlenebilmesi için pasaportunuzda en az 2 boş sayfa olmalıdır. 10 yıldan eski olan pasaportlarla yapılan başvuru Malta Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Yabancı asıllı olan ve Türkiye’de ikamet eden kişilerin seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gereklidir.

Evlilik ve boşanma, ad, soyad değiştirme gibi durumlar söz konusu olmuş ise kimlikteki bilgileriniz ile pasaportunuzdaki bilgilerinizin birebir aynı olduğunu teyit edin. Şayet bir farklılık var ise en kısa sürede düzeltip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 1. Vize Başvuru Formu

Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş Malta Ticari Vize başvuru formunu imzalayarak bize ulaştırmalısınız. Formunuzu doldurduktan sonra kontrol etmelisiniz, yanlış olduğunu düşündüğünüz yerleri temsilcilerimize paylaşarak yardım isteyebilirsiniz. E-mail adresinizi ve telefon numaranızı doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. 

 1. Biometrik Fotoğraf

Vize başvuru formunuz için son 6 aydan daha güncel olmak kaydıyla 2 adet 35x45 ölçülerinde biometrik fotoğraf gereklidir. Çekilmiş olan fotoğrafın arka fonunun beyaz olmasına dikkat etmelisiniz.

 1. Pasaportunuzun işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi

Pasaportunuzun işlenen her sayfanın fotokopisini eksiksiz bir şekilde dosyanıza eklemelisiniz. Çekilmiş olan fotokopilerin soluk olmamasına ve bilgilerin net bir şekilde çıkmış olmasına dikkat edin.

 1. Nüfus cüzdan fotokopisi

Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün fotokopisi tek sayfa olarak çekilmelidir. Fotokopilerdeki bilgilerin tam çıktığından emin olun.

 1. Uçak bileti rezervasyonu ve hotel rezervasyonu

Gidiş dönüş tarihlerinizi içiren uçak bileti rezervasyonlarınız ve konaklayacağınız hotel rezervasyon dökümünü belgeleriniz arasında sunmalısınız. Talep etmeniz halinde seyahat tarihinize uygun ulaşım rezervasyonlarınızı yapmaktayız.

 1. Seyahat sağlık sigortası

Tüm Schengen ülkelerine seyahat edebilmeniz için 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızın olması gerekir. Ayrıca seyahat sağlık sigortanızı seyahatinizin dönüşünden itibaren 15 gün sonrayı kapsayacak şekilde yaptırmak zorundasınız. Danışmanlarımızdan zorunlu seyahat sağlık sigortası ile bilgi alabilir talep etmeniz durumunda sizin adınıza seyahat sağlık sigortanızı yapabilmekteyiz. Hayat sigortaları seyahat sağlık sigortalarına girmemektedir.

 1. Seyahat masraflarının nasıl karşılandığını gösteren belgeler

Başvuru sahibinin son 3 ayına ait banka hesap dökümü ile birlikte varsa araç ve tapu ruhsatlarını gösteren belgeleri beyan etmelidir. Vizenizin onaylanmasını istiyorsanız seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayacak güce sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Hesaplarınınız güncel ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır. Malta Konsolosluğu gerek görmesi durumunda bunlar haricinde ek belgeler isteyebilmektedir. Bu durum kişinin şahsi durumuyla alakalıdır.

 

Mesleksel Evraklar

İşverenler için;

 

Ticari davetiye

Malta’ya seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin etkinlik veya üyelik bilgilerini gösteren Malta kuruluşları tarafından gönderilen davet mektubu ya da katılım beyanı sunmaları gerekir. Daveti imzalayan kişinin kimlik bilgilerinin bir kopyası ve eğer varsa kayıt için yatırılan harçların ödendiğine dair kanıtlayıcı belgelerin de davet mektubunun yanında yer almalıdır. Mektup, davetiye gönderen şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve şirketin kaşesi ile imzası da bulunmalıdır.

SGK giriş bildirgesi ve Maaş bordrosu

İşe giriş belgenizle birlikte son 3 aya ait maaş bordrosunu ıslak imzalı ve kaşeli olarak ibraz etmelisiniz.

Sigorta hizmet dökümü

Çalışan kişiler, emekliler, geliri olmayanlar, işverenler ve seyahatiniz boyunca size sponsor olacak herkes için zorunlu olan bir evraktır. Sigorta hizmet dökümünüz barkodlu olmak zorundadır. Çalışmayan kişilerin barkodlu olarak kaydı yoktur’ ibaresinin yazılı olduğu bir belge almalıdır. Sigorta hizmet dökümünüzü SGK Müdürlüklerinden ya da e-devlet internet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. SGK’dan aldığınız hizmet dökümünün ıslak imzalı ve kaşeli olarak aldığınızdan emin olun.

Şirket belgeleri

Şirket sahipleri için şirketin ticaret odasına kaydı, ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası ve imza sirküleri olmalıdır. Şirketin ticaret odasına kaydını sunduğunuz belge orijinal belge olmalıdır.

Şahsi dilekçe

Vize başvurunuz ile ilgili bilgi vermek ve seyahatiniz ile ilgili açıklamak yapmak istediğiniz durumları anlatan bir yazı yazmalısınız. Malta Konsolosluğuna hitaben yazacak olduğunuz bu dilekçede seyahat tarihlerinizi açıkça belirtmeli ve vize bitiş tarihinizden önce ülkenize döneceğinizi taahhüt etmelisiniz. Dilekçeniz Almanca ya da İngilizce dilinde yazılmış olabilir. Dilekçeniz tarihli, kaşeli ve imzalı olmalıdır.

 

Çalışanlar için;

 

Davet Mektubu

Üyelik veya etkinlik bilgilerini içeren, Malta Kuruluşu tarafından verilen davet mektubu veya katılım beyanı olmalıdır. Davet mektubuna daveti imzalamış olan kişinin kimlik bilgilerinin fotokopisi ve varsa kayıt haçlarının ödendiğine dair dekont da koyulmalıdır.

SGK giriş bildirgesi ve maaş bordrosu

Maaş bordronuz son 3 ayı kapsayacak şekilde ve kaşeli ve imzalanmış olmalıdır. Şirketinizden alacağınız giriş bildirgesiyle birlikte hazırlamış olduğunuz dosyaya ekleyin.

Sigorta hizmet dökümü

İşverenler, çalışanlar, emekliler ve seyahatiniz boyunca masraflarınızı finanse edecek olan kişilerin sigorta hizmet dökümü sunmaları zorunludur. Sigorta hizmet dökümünüzü barkodlu olarak SGK Müdürlüklerinden ya da e-devlet sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Şirket belgeleri (Belgelerin güncel olması gereklidir)

 

 • Şirketin ticaret odasına kaydı (orijinal olmalı)
 • Ticaret sicil gazetesinin kopyası
 • İmza sirküleri
 • Vergi levhası gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

 

İşyerinden izin belgesi

Çalışanlar şirket kağıdına yazılmış olan işveren mektubu almalıdır. İşveren mektubu bir çeşit izin onayıdır. Bu belgede, sabit iş telefonu ve adres, imzalayanın ismi ve pozisyonu, göreve başladığı tarih, başvuru sahibinin seyahatinin süresi ve çalışan kişinin pozisyonunu içeren bilgiler yer almalıdır.

Dilekçe

Vize başvurunuz için açıklamak istediğiniz durumları içeren bir dilekçe yazmalısınız. Bu dilekçede seyahatinizin kapsamı ile ilgili bilgi vermeli, gidiş dönüş tarihlerinizi ve seyahatten sonra ülkenize dönüş yapacağınızı anlatan bir yazı yazmalısınız. Almanca ya da İngilizce olarak yazabilirsiniz.

 

Çiftçi için;

 

Başvuru sahibi çiftçi ise bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi almalıdır. Bu belgenin güncel tarihli bir belge olmasına dikkat etmelisiniz.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Ticari Vize Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Danimarka Ticari Vize
Başvuru Şartları


Amerika Ticari Vize
Başvuru Şartları


Avusturya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Belçika Ticari Vize
Başvuru Şartları


Bulgaristan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Çekya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Cezayir Ticari Vize
Başvuru Şartları


Çin Ticari Vize
Başvuru Şartları


Dubai Ticari Vize
Başvuru Şartları


Etiyopya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Finlandiya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Fransa Ticari Vize
Başvuru Şartları


Hindistan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Hollanda Ticari Vize
Başvuru Şartları


İngiltere Ticari Vize
Başvuru Şartları


İspanya Ticari Vize
Başvuru Şartları


İsrail Ticari Vize
Başvuru Şartları


İsviçre Ticari Vize
Başvuru Şartları


İtalya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Letonya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Macaristan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Meksika Ticari Vize
Başvuru Şartları


Mısır Ticari Vize
Başvuru Şartları


Nijerya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Polonya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Romanya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Rusya Ticari Vize
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Vietnam Ticari Vize
Başvuru Şartları


Yunanistan Ticari Vize
Başvuru Şartları


Güney Kore Ticari Vize
Başvuru Şartları


İrlanda Ticari Vize
Başvuru Şartları


Kanada Ticari Vize
Başvuru Şartları


Küba Ticari Vize
Başvuru Şartları


Malta Ticari Vize
Başvuru Şartları


Norveç Ticari Vize
Başvuru Şartları


Ticari Vize
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!