Malta Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 

Malta vize işlemlerinizde hazırlamanız gereken kişisel evraklarınız kimlik bilgilerinizi destekleyen evraklardan oluşur. Kişisel evraklarınızı tüm schengen vize çeşitlerinde sunmak zorundasınız. Çok sık seyahat ediyorsanız her vize talebinizde yeni tarihli belgeler sunmanız yararınıza olacaktır. Ziyaret etmiş olduğunuz sayfamızın devamında kişisel evraklar ve mesleki durumunuza göre değişen evraklar listesini bulabilirsiniz. Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortanızı, uçak rezervasyonlarınızı ve konaklama belgelerinizi talebiniz doğrultusunda temin ederek dosyanıza eklemekteyiz.

 

  1. Kişisel evraklarınız: Şahsen temin etmek zorunda olduğunuz kişisel evraklarınızın bir kısmı Schengen VIS (Vize Bilgi Sistemi) güvenlik ağına kaydedilmek üzere beyan edilirken bir kısmı da seyahatiniz için finansal yeterlilik sağlayıp sağlayamadığınız konusunda beyan edilir.
  2. Mesleki durumunuzu destekleyici evraklar: bu kategorideki evraklar mesleki durumunuza göre farklılık gösterir. Çalışan veya şirket sahibi iseniz şirketin ticaret odasına kaydı, ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası, imza sirküleri gibi evraklar, yine çalışan kategorisindeyseniz işyerinden alınan izin belgesi; çiftçi iseniz bağlı olduğunuz ziraat odasından alınan çiftçi belgesi; öğrenci iseniz geliri olmayan kişiler kategorisine girdiğiniz için seyahatinize sponsor olacak kişinin yeterlilik durumunu kanıtlayıcı belge ve öğrenci belgesi gibi evraklar temin etmeniz gerekir.
  3. Ek hizmetlerimiz: Malta turistik vize işlemlerinizde otel ve uçak rezervasyonlarınızı, zorunlu sağlık sigortanızı talep etmeniz durumunda gerçekleştirmekte ve dosyanızdaki evrakların arasına eklemekteyiz.

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia schengen departman yetkililerimizle irtibata geçip mesleki durumunuzu ve seyahatinizin amacını anlatın. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda temsilcilerimiz 2022 güncel Malta turistik vize ücretini içeren evrak listesini tarafınıza e-posta yoluyla gönderecektir. Mesleki ve kişisel durumunuza uygun Malta Turistik Vize evrak listesini sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Evraklarınızı size En yakın olan ofisimize gönderin.

25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibaresi bulunan bir schengen vizeniz mevcut ise Türkiye’nin her yerinden Malta Turistik vize başvuru belgelerinizi ofisimize gönderebilirsiniz. Ankara, İstanbul, Bursa, Edirne ve İzmir şehirlerinden başka bir yerde ikamet ediyorsanız Malta Schengen yetkililerimizden vize başvurunuzu hangi başvuru merkezlerinden yapmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Malta Turistik Vize için Gerekli Evraklar

 

Pasaportun aslı

Malta Schengen vize başvurularınızda kullanacak olduğunuz pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Yapacak olduğunuz seyahat sonrasında en az 3 ay daha geçerli bir pasaporta sahip olmalısınız. Pasaportunuza vizenizin işlenmesi için en az 2 boş sayfanızın bulunması gerekir. Başvuru yaparken yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun olmaması için pasaportlarınızı dikkatlice kontrol etmelisiniz. Yırtık ve eksik sayfalar olmamasına dikkat etmeli şayet böyle bir durum söz konusu ise başvuru sonucunuzun olumsuz olmaması için pasaportunuzu işlemlerden önce yenilemelisiniz. Türkiye’de ikamet eden yabancı asıllı vatandaşlar için seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gerekmektedir.

Evlilik ve boşanma gibi durumlar söz konusu ise kimlik bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olması durumunda pasaportunuzla kimlik bilgilerinizin birebir aynı olduğundan emin olmalısınız. Farklı olan bilgilerle başvurunuzu tamamlarsanız vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Malta Schengen Vize Başvuru Formu

Malta Schengen vize başvuru formunu gerçeğe uygun şekilde doldurmalı, formunuzun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulduğundan emin olmalısınız. Başvuru formunuzun altında imzanız yer almalıdır. Vize başvuru formlarını doldururken zorluk yaşamanız durumunda firmamız aracılığıyla danışmanlık ve tercüme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Malta Schengen vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

2 adet biometrik fotoğraf

Beyan edeceğiniz biometrik fotoğraf ölçüleri 35mm genişlik ve 45mm yüksekliğe/çerçeve (35x45) sahip olmalıdır. Fotoğrafınız güncel olmalı (son 6 ay içinde çekilmelidir) ve normal fotoğraf kağıdına renkli baskı olmalıdır. Fotoğrafın arka fon rengi beyaz olmalı ve vize başvuru sahibinin yüzü net çıkacak şekilde objektife bakmalıdır. Eğer gözlük takıyorsanız gözlüğünüzün çerçevesinin gözlerinizi kapatmamasına dikkat etmelisiniz.

Pasaportunuzun işlenmiş tüm sayfalarının fotokopisi

Pasaportunuza daha önceden işlenmiş olan tüm vizelerinizi gösteren fotokopilerini toplamış olduğunuz evrak dosyanıza eklemelisiniz. Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde sizden ek belge talep edebilir. Şahsi durumunuza göre şekillenen bu tür durumlara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Nüfus cüzdan fotokopisi

Kimliğinizin ön ve arka sayfalarının fotokopilerini çektirip dosyalarınızın içine eklemelisiniz. Eğer yeni çıkan kimliklerle başvuruda bulunmuşsanız ve vize başvuru süreci boyunca kimliğiniz çıkmamışsa size en yakın olan nüfus müdürlüklerinden geçici kimlik belgesi çıkartmanız gerekebilir.

Uçak bileti Rezervasyonu ve otel rezervasyonları

Malta turistik vize başvurularınızda Türkiye’ye dönüşünüzü destekleyen uçak bileti rezervasyonlarınızı belgelerinize eklemelisiniz. Ülkenize geri döneceğinize dair kanıtlayıcı evraklar sunmanız vizenizin çıkmasına katkı sağlayabilir. Aynı şekilde hotel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler de Malta turistik vize başvuruları için gerekli olan evraklar arasındadır. Uçak ve otel rezervasyonlarının başvuru yapan kişinin adına düzenlenmesi gerekir. Firmamızdan otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmamızı talep etmeniz halinde size en uygun rezervasyonları hazırlamaktayız.

Seyahat sağlık sigortası

Seyahat sağlık sigortanızı beyan etmeniz tüm Schengen ülkeleri için bir zorunluluktur. Zorunlu seyahat sağlık sigortanız dönüşten sonra 15 gün fazla olacak şekilde yaptırmalı ve 30.000 Euro teminatlı olarak ibraz etmelisiniz. Hayat sigortaları, seyahat sağlık sigortası kapsamında kabul edilmemektedir. Talep etmeniz durumunda seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza seyahatinizi kapsayacak şekilde yapmaktayız.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair belgeler

Seyahatiniz boyunca masraflarınızı nasıl finanse ettiğinizi gösteren belgeler sunmak zorundasınız. Masraflarınızı bir 3. kişi finanse etmek durumunda ise bunu kanıtlayıcı belgeleri dosyanıza eklemelisiniz. Son 3 aya ait banka hesap dökümleri güncel olmalı ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır. Eğer varsa araç ve tapu ruhsatınız da Malta Konsolosluğu tarafından talep edilebilir.

İşyerinden izin belgesi

Şirket yetkilinizden temin edeceğiniz şirket kağıdına yazılmış işveren mektubu orijinal nüsha halinde sunulmalıdır. İşveren mektubunun içeriğinde çalışan kişinin pozisyonu, sabit iş telefonu ve açık adresi, imzalayan işverenin ismi ve pozisyonu, çalışan kişinin göreve başlangıç tarihi ve pozisyonu, seyahat süresi gibi bilgiler yer almaktadır.

SGK giriş bildirgesi ve son 3 aya ait maaş bordrosu

Son 3 aya ait kaşeli ve imzalanmış olan maaş bordrosunu ve şirketinizden temin edeceğiniz işe giriş bildirgesini sunmalısınız.

Sigorta hizmet dökümü

SGK hizmet dökümünüzü SGK dan ıslak imzalı ve kaşeli olarak ve e-devlet internet sitesinden temin edebilirsiniz. Buradan detaylı bir şekilde tüm sigorta geçmişinizi görebilirsiniz.

Çalışanlar ve şirket sahipleri

Şirket sahipleri için şirketin ticaret odasına kaydı, ticaret sicil gazetesinin bir kopyası, imza sirküleri ve vergi levhasını gösteren belgeleri beyan etmeleri zorunludur. Şirketin ticaret odasına kaydının orijinalini sunmalısınız. Eğer çiftçi iseniz bağlı olduğunuz ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgeniz evraklarınızın arasında olmalıdır.

Geliri olmayan kişiler için

Eğer öğrenci iseniz öncelikle öğrenci belgenizi sunmalı ve hiçbir geçim aracına sahip olmamanız durumunda Vukuatlı Nüfus Örneğiyle akrabalığınızı kanıtlayabileceğiniz kişilerden ya da ebeveynlerinizden alınan noterden onaylı taahhütnamenin orijinaliyle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu taahhütname 15 gün içinde alınmalı, gidiş dönüş tarihleri açıkça belirtilmeli ve günlük belirlenen tutarı karşılayacak şekilde hazırlanmalıdır. Taahhütnamenin arkasında masrafları finanse edecek olan kişinin noter onaylı kimlik fotokopisi bulunmalıdır.

Reşit olmayan ve yalnız seyahat edecek başvuru sahipleri için muvaffakatname ibraz edilmelidir. Muvaffakatnamenin arkasında noter tarafından onaylanmış Vukuatlı Nüfus kayıt örneği yer almalıdır.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Turistik Vize Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Amerika Turistik Vize
Başvuru Şartları


Avusturya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Belçika Turistik Vize
Başvuru Şartları


Bulgaristan Turistik Vize
Başvuru Şartları


Çekya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Cezayir Turistik Vize
Başvuru Şartları


Çin Turistik Vize
Başvuru Şartları


Danimarka Turistik Vize
Başvuru Şartları


Dubai Turistik Vize
Başvuru Şartları


Etiyopya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Finlandiya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Fransa Turistik Vize
Başvuru Şartları


Hindistan Turistik Vize
Başvuru Şartları


Hollanda Turistik Vize
Başvuru Şartları


İngiltere Turistik Vize
Başvuru Şartları


İspanya Turistik Vize
Başvuru Şartları


İsrail Turistik Vize
Başvuru Şartları


İsviçre Turistik Vize
Başvuru Şartları


İtalya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Kanada Turistik Vize
Başvuru Şartları


Küba Turistik Vize
Başvuru Şartları


Letonya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Macaristan Turistik Vize
Başvuru Şartları


Mısır Turistik Vize
Başvuru Şartları


Polonya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Rusya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Vietnam Turistik Vize
Başvuru Şartları


Yunanistan Turistik Vize
Başvuru Şartları


Güney Kore Turistik Vize
Başvuru Şartları


İrlanda Turistik Vize
Başvuru Şartları


Malta Turistik Vize
Başvuru Şartları


Nijerya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Norveç Turistik Vize
Başvuru Şartları


Romanya Turistik Vize
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Turistik Vize
Başvuru Şartları


Turistik Vize
Başvuru Şartları


Meksika Turistik Vize
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!