Mısır Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır aile ziyareti vizesi alımı için vize vermekle yetkili olan Mısır makamlarına başvurulması gerekmektedir. Bu durumda Mısır aile ziyareti vizesi Türkiye'de iki yerden birine başvurulması durumunda alınır. Mısır aile ziyareti için başvurulması gereken yerler Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara'dır.Mısır Başkonsolosluğu bölge ayrımı yapmadan her ilden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Mısır Büyükelçiliği Ankara ise yalnızca Ankara ve çevre illerden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Şahısların Mısır'ın bu yetkili organlarına hem doğrudan olarak başvurabilme hem de Mısır vize işlemleri için yetkili olan acenteler aracılığıyla başvurabilme hakları vardır.

Mısır aile ziyareti vizesi alımı için yapılacak başvurularda evraklar eksiksiz olarak teslim edilmeli ve evraklardaki bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Evrakların bu duruma uymaması vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Ayrıca aile ziyareti vizesi için işlemler vize için gereken ücretin ödenmesi durumunda gerçekleşebilmektedir. Mısır Konsolosluğu aile ziyareti vizesi için yaptığınız başvuru sonrası sizden ek evrak isteme ve mülakata çağırma yetkisine sahiptir. Mülakata çağrılma durumunda konsolosluğun belirttiği tarihe göre mülakat için konsoloslukta bulunulmalıdır. Mısır aile ziyareti vermekle yetkili tek kurum Mısır Konsolosluğu olup konsolosluğun aile ziyareti için yaptığınız başvuruyu olumlu olarak değerlendirmesi halinde Mısır aile ziyareti vizesi alabilmektesiniz.

Mısır Aile Ziyaret Vizesi Başvuru Belgeleri

Mısır aile ziyaret vizesi başvuru belgeleri aşağıda belirtilmektedir.

  1. Davetiye (Davet eden kişi tarafından hazırlanıp ikamet ettiği Mısır Belediyesinden onaylı, davet eden kişinin Mısır oturum kartı veya Mısır pasaportu ve Mısır kimlik kartı fotokopileri ile birlikte)
  2. Vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulup doğru bilgiler içeren, başvuru sahibinin imzasının da bulunduğu)
  3. Vize talebi dilekçesi (Vize başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılan, başvuru sahibinin Mısır seyahatinin tarih aralıklarını ve konaklama bilgilerini, seyahatin sponsorunu ve kişinin vize ihlali yapmayacağını belirtilen, şirket yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olan; vize başvuru sahibinin kendisin yazması halinde seyahat tarihleri ve yakının gönderdiği davetiye ile ziyaretin yapılacağı açıklanmış )
  4. 2 tane biyometrik fotoğraf (Vize başvuru sahibinin güncel halini gösteren, beyaz arka fonu olan)
  5. Pasaport (Vize başvuru sahibinin Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerli süresi olan, son 10 sene içerisinde çıkartılmış, vize bölümünde en az iki 2 boş sayfası olan, yıpranmış veya hasar görmüş durumda olmayan)
  6. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  7. Kimlik bilgilerini içeren kısma ait olan pasaport fotokopisi

Yukarıda belirtilen Mısır aile ziyareti vizesi başvurusu için istenmekte olup Mısır Konsolosluğu öğrenci ya da emekli gibi farklı durumda olan şahıslar için farklı belgeler talep edebilmektedir. Aile ziyareti vizesi için istenen evraklar eksiksiz olarak getirilmeli ve getirilen evraklar gerçeği yansıtmalıdır. Böyle olmayan evraklar vize çıkış süresini uzatabilir ya da vizenin ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Mısır Konsolosluğu gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilmektedir. Başvuru sonrası eksik ya da hatalı bilgi içeren evrak olması halinde konsolosluğun ek evrak isteme olasılığı artmaktadır.

Mısır Aile Ziyareti Vizesi Davetiye

Davetiye Mısır aile ziyareti vizesi için istenen en önemli evrakların başlarında yer almaktadır. Davetiye, aile ve arkadaş ziyareti için Mısır'a seyahat etmek isteyen kişilerin Mısır'da ikamet eden yakını veya tanıdığı olduğunu ve Mısır'daki bu kişiyi ziyaret etme amacı olduğunu kanıtlamak için en önemli belgelerin arasında olup, Mısır aile ziyareti vizesi için temel belgelerdendir. Bu sebeple Mısır'da bulunan aile ferdi ya da tanıdık kişiden davetiye alınması gerekmekte olup davetiye olmayan evraklar yapılan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvurular kabul edilmemektedir. Mısır aile ziyareti vizesi alınması için davetiyenin gerekli olmasıyla birlikte davetiyenin istenen özelliklere uyması da gerekmektedir. Mısır aile ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye Mısır'daki davet eden kişinin imzasını bulundurup bu kişi tarafından gönderilmeli ve Mısır'da ikamet ettiği belediye tarafından onaylanmış olmalıdır. Ayrıca davetiyeye Mısır'daki kişinin oturum kartının veya Mısır vatandaşı olduğunu gösteren kimliğinin fotokopisi eklenmelidir. Davet eden kişinin akraba olması halinde akrabalık ilişkisinin noter tasdiki de eklenmelidir.

Mısır Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Mısır aile ziyareti vizesi için gereken evrakları getirmeniz ve vize için gereken ücreti ödemeniz durumunda Mısır Başkonsolosluğu İstanbul veya Mısır Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir. Mısır aile ziyareti vizesi için gereken evrakların eksiksiz ve doğru olarak getirilip vize işlemlerinin sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi halinde aile ziyareti vizesi için vize işlem süresi ortalama 30-45 iş günüdür. Ancak işlem süresi açısından Türk vatandaşları için uygulanan vize işlemleri ile başka bir ülkenin vatandaşları için uygulanan vize işlemleri arasında farklıklar olabildiğinden ortalama işlem süreleri vatandaşlığa bağlı olarak farklı da olmaktadır. Bununla birlikte konsolosluğun yoğun olması veya ek evrak istemesi durumunda işlem süresi olumsuz olarak etkilenebilmektedir. Aile ziyareti vizesi için başvurunuzu seyahatinize en az 2 ay kala yapmanız önerilir. Mısır vize işlemleri sırasında verilecek kararlar ve vize başvurusunun sonucu yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Ziyaret vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!