Nijerya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Nijerya’da aile üyesi bulunan ve Nijerya’daki aile üyesi ile birlikte Nijerya’da yaşamak isteyen Türk vatandaşlarının Nijerya aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Nijerya aile birleşimi vizesinin ne olduğunu araştırmaktadır. Bu yazıda Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşları için “Nijerya aile birleşimi vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Nijerya aile birleşimi vizesi, Nijerya’da bulunan aile üyesi ile birlikte Nijerya’da yaşamak isteyen kişilerin alması gereken yasal izin türüdür. Nijerya aile birleşimi vizesi, Nijerya Hükümeti’nin Türkiye’de yetkilendirmiş olduğu Nijerya temsilcilikleri tarafından verilmektedir.

Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Nijerya aile birleşimi vizesi için gerekli olan şartları yerine getirmelidir. Nijerya’da bulunan aile üyesi tarafından birlikte yaşamak için kabul edilmelidir. Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin Nijerya’da bulunan aile üyesinin birinci dereceden yakını olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan kişiler, Nijerya toplum kurallarına, anayasasına, kamu düzenine ve sosyal yapısına uygun yaşayacağını kanıtlamalıdır. Ayrıca Nijerya resmi dilini iyi şekilde bilmelidir.

Nijerya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya’da bir aile üyesi bulunan ve birlikte Nijerya’da yaşamaya karar vermiş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Nijerya aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşları, Nijerya aile birleşimi vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşları için “Nijerya aile birleşimi vizesi nasıl alınır?” sorusuna cevap verilmiştir.

Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşlarının Nijerya’da bulunan aile üyesinin yasal olarak Nijerya’da bulunması gerekmektedir. Aile üyesinin başvuru yapacak olan kişilere davetiye vermesi gerekmektedir.

 • Nijerya aile birleşimi vize başvurusu için öncelikle gerekli olan Nijerya aile birleşimi vizesi evrakları hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan Nijerya aile birleşimi vizesi evrakları Nijerya temsilciliğine teslim edilmelidir. Nijerya aile birleşimi vizesi evraklarının eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir.
 • Nijerya aile birleşim vizesi için randevu alınmasına gerek yoktur. Ancak Nijerya temsilciliğini ziyaret etmeden önce iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.
 • Nijerya temsilciliği vize başvurusunu kabul ettikten sonra ortalama olarak 1 ay içerisinde başvuruyu sonuçlandırmakta ve başvuru sahibini bilgilendirmektedir.

Nijerya Aile Birleşimi Vizesi Nereden Alınır?

Nijerya’da bir aile üyesi bulunan ve bu aile üyesi ile birlikte Nijerya’da yaşamak isteyen kişilerin Nijerya aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Nijerya aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşları Nijerya aile bileşimi vizesinin nereden alınacağını merak emektedir. Bu yazıda Nijerya ile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “Nijerya aile birleşimi vizesi nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Nijerya aile birleşimi vizesi Nijerya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden alınmaktadır. Nijerya aile birleşimi vizesi başvuruları da bu temsilciliklere yapılmalıdır. Nijerya aile vizesi başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi de Nijerya temsilciliklerine aittir.

Nijerya aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, Nijerya aile birleşimi vizesi başvurularını Nijerya Ankara Büyükelçiliği ya da Nijerya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir.

Nijerya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlandıktan sonra vize başvuru yapan kişinin pasaportuna basılmaktadır. Pasaport daha sonra Nijerya aile birleşimi vizesi başvurusunun yapıldığı yerden alınabilir.

Nijerya aile birleşimi vizesi nereden alınır? sorusuna verilecek en iyi cevap Türkiye’de bulunan Nijerya’nın diplomatik temsilcilikleri cevabıdır. Başvuruları kabul etme ve değerlendirme yetkisi bu temsilciliklere aittir.

Nijerya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijerya’da bulunan aile üyesi ile birlikte yaşamak isteyen kişiler Nijerya aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Nijerya aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler Nijerya aile birleşimi vizesinin kaç günde sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Nijerya aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için “Nijerya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?” sorusuna cevap verilmiştir.

Nijerya aile bileşimi vizesi başvurularının sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Bu nedenle başvurular çoğu zaman sürelerde sonuçlanmaktadır. Her ne kadar başvurular farklı tarihlerde sonuçlansa da ortalama olarak 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre bazı durumlarda 3 ayı bulabilmektedir.

Başvuruların sonuçlanma süresine etki eden durumlar;

 • Başvurunun yapıldığı Nijerya temsilciliğinin durumu,
 • Başvuru yapan kişinin durumu,
 • Nijerya’da bulunan aile üyesinin durumu,
 • Nijerya aile birleşimi vize başvurusu sırasında eksik ya da hatalı bilgi beyan edilmesi,
 • Nijerya aile birleşimi vizesi başvurusu yapılırken hatalı belge beyanı,
 • Nijerya vize başvurusu yapan kişiden ek belge talebi,
 • Başvuru yapan kişinin Nijerya Konsolosluğu’na çağrılması gibi durumlar bu süreyi etkilemektedir.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!