Vietnam aile birleşim için bazı kânunsal düzenlemeler ve bunlara ek istenmekte olan belgeler bulunmaktadır. Bununla aynı şekilde oturma izni benzeri bir çalışma olmasıyla birlikte değişik detaylarda içermekte olan bir konudur. Vietnam’a giriş ile orada aile birleşim vizesi için ilk olarak yasallaşmak adında bir belge verilmektedir. Bu belge Vietnam’da yasal olarak ikamet edilmesi için gereklidir.

Yasallaşmak için ülkeye giriş esnası ya da öncesinde ülkeye giriş için hazırlanmış belgeleri istemektedir. Bu belgeler ilgili kurumdan verilen imzalı belge olması gereklidir.

Bu imza hem belgeyi veren kurum hem de başvuru sahibi imzasını kapsayacak şekilde ispat edilecek bir şekilde sunulması gerekmekte. Bununla birlikte aile birleşim vizesi hakkında birleşim nedeni belirten mektup verilmesine fayda bulunmaktadır.

Vietnam Aile Birleşimi belgeleri şu şekildedir.

 • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport.
 • Pasaport fotokopisi.
 • Kimlik kartı fotokopisi.
 • Vietnam Vize başvuru formu.
 • İki adet güncel fotoğraf.
 • Vergi, başvuru ücret dekontları.
 • Bilinen dilin belgesi.
 • 18 yaşından küçük için ebeveyni tarafından imzalanmış olan bir mektup.
 • Oturum kart fotokopisi.
 • Vietnam Oturum izni fotokopisi.
 • Varsa evlilik cüzdan ya da kişi veya kişinin birbirinin ailesi olduğunu gösterir belge, nüfus kayıt örneği.
 • Sponsor olan kişi izin belgesi, kira, iş sözleşmesi.
 • Davetiye sahibi en az 6 aylık gelir düzeyi gösteren evraklar.
 • Sağlık sigortası.
 • Elçilik bu belgenin dışında başka belgeler de isteyebilir.
 • Ebeveynlerin yaşı en az 21 olmalıdır.

Vietnam Aile Birleşim Vizesi

Vietnam aile birleşim için bazı yasal düzenleme ve istenmekte olan evrak bulunmaktadır. Bu da aynı biçimde oturum izni benzeri çalışma olmakla beraber değişik ayrıntı içermekte olan bir konudur. Vietnam giriş ve orada ailesi ile birleşim için ilk olarak yasallaşmak adında bir belge verilmektedir. Bu belge Vietnam’da yasal olarak ikamet edebilmek için gereklidir.
Yasallaşma ülkeye giriş esnası ya da öncesinde ülkeye giriş için hazırlanan belgeyi de istemektedir. Bu belgenin ilgili kurumdan verilen imzalı belge olması gereklidir.
Bu imza hem belgeyi veren kurum hem de başvuru sahibi imzasını kapsayacak şekilde ispat edilecek bir biçimde sunulması gerekmektedir. Bununla beraber aile birleşim hakkında birleşim nedeni belirten mektup da verilmesinde de fayda bulunmaktadır.
Vize ücreti ret durumunda geri ödenmemektedir. İşlem süresi genellikle 1 hafta kadar almaktadır. Fakat bu süreye bayram, resmî tatil dahil olmamaktadır. Başvuruların hafta sonu ya da resmî tatil gününe denk gelmesi durumunda başvuru süreci uzayabilmektedir. Gerekli belgeleri eksiksiz hazırlayarak konsolosluğa başvurulması tavsiye edilmektedir.

Vietnam Aile Birleşim Vizesi Nedir?

Vietnam aile birleşim vizesi nedir konulu yazımızda size bu vize türünü detayları ile anlatıyor olacağız. Vietnam aile birleşimi konusunda bazı yasal düzenleme durumları ve sizden talep edilen evraklar vardır. Bu da aslında aynı biçimde oturum iznine benzer bir çalışma olmasıyla beraber farklı ayrıntılar da barındıran bir konu şeklinde dikkat çeker. Vietnam ülkesine girmek ve orada aile birleşimi için ilk önce yasallaşma ismini taşıyan bir evrak sunulmaktadır. Bahsi geçen evrak Vietnam’da yaşamanız adına lazımdır. Yasallaşma ülkeye giriş sırasında ya da bundan önce ülkeye giriş için hazırlanmış olan belgeleri de gerektirir. Bahsi geçen belgelerin alakalı kurumlardan verilen ıslak imzalı belgeler olması ise zorunlu bir kural olmuştur diyebiliriz. Bu önemli imzalar belgeleri kapsayacak biçimde sunulmalıdır. Bununla beraber aile birleşimi konusunda birleşme nedeninizi ibraz ettiğiniz bir mektup da sunmanız iyi olacaktır. Şimdiden size kolaylıklar diliyoruz, iyi yolculuklar.

Vietnam Aile Birleşim Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam aile birleşim vizesi nasıl alınır sualini yanıtlamak isteriz. Vietnam aile birleşim vizesi alabilmeniz için sizden istenen belgeleri hazırlamalısınız. Tüm belgeler doğru bilgiler içermelidir. Bundan siz mesulsünüz. Pasaport, pasaport fotokopisi, kimlik kartı fotokopisi, iki tane fonu beyaz biyometrik görsel, vize başvuru formunuz, vergi ücret dekontları, oturum kartı fotokopiniz, oturum izni fotokopiniz, bildiğiniz dillerin varsa belgeleri, on sekiz yaşından küçükler için ailesi tarafından imzalanan bir mektup, nüfus kaydı örneği, sağlık sigortası, davetiye sahibi olan kişinin en az altı aylık gelirini gösteren belge gibi birçok evrak sizden istenecektir. Her birini hazırda bulundurmakta daha şimdiden fayda var diyebiliriz. Bu şekilde Vietnam aile birleşim vizesini alma yolunda en iyi adımı ve ilk büyük adımınızı atmış olacaksınız. Yanlış beyanda bulunmadığınız sürece vize reddi almanız da bir hayli düşük ihtimaldir. Siz yine de dikkatli bir biçimde belge teslimi yapmaya özen gösterin deriz.

Vietnam Aile Birleşim Vizesi Nereden Alınır?

Vietnam aile birleşim vizesi nereden alınır sorusunu da yanıtlamayı istiyoruz. Vietnam aile birleşimi vizesini alacağınız yer her zaman için Vietnam konsolosluğundan alınmaktadır. Şayet siz de bu vizeyi almak istiyor ama konsolosluğa gidecek kadar asla vaktim yok diyorsanız da Vietnam konsolosluğunun yetki vermekte olduğu tüm vize acentesi merkezlerinden bu işlemleri halledebilirsiniz. Böylece bir sorunla karşılaşmadan her anlamda kendinizi konforlu hissedersiniz. Vietnam aile birleşimi vizesi alma konusunda her daim size canla başla yardımcı olan vize merkezleri işlerinizi tamamen kolaylaştıracaktır. İşleriniz kolaylaştıkça da herhangi bir problem oluşma olasılığı gitgide daha da düşecek demektir. Vietnam aile birleşimi vizesi almaya karar verdiyseniz Vietnam konsolosluğundan vize başvurusu randevunuzu almayı unutmayın deriz.  Çünkü hiçbir konsolosluk randevusuz şekilde işlem kaydı açmaz. Bu yüzden randevu almayı hiçbir koşulda ihmal etmemelisiniz. Size verilen gün ve saatte konsoloslukta hazır beklemenizi rica ederiz. Kolaylıklar diliyoruz.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!