Vietnam çalışma izni, Vietnam’da üç aydan fazla kalışınız için Vietnam'dan ulusal vize almanız gereklidir. Çalışma izni vizesi için mesleğinizin Vietnam Cumhuriyeti'nin belirlemiş olduğu meslek gruplarını ve eğitim şartını karşılıyor olması gerekmektedir. Vietnam için mesleğinizin uyumlu kriterde olmasının anlamı Vietnam’ın ilgili mesleğe olan ihtiyacıyla alakalı bir mevzudur. Meslek seçimi ise Vietnam’daki işverenlerin taleplerine bağlı olacaktır. Başvuruda her mesleğin evrakları, belgeleri değişiklik göstermektedir. Mesleki ne olursa olsun bu kişilerin Türkiye’de bir iş bulduktan daha sonra Vietnam’a gitmeleri gerekmektedir.
Vietnam çalışma izni alma şartları şunlardır;
Vietnam’da çalışma izni alabilmeniz için öncelikle oturum izni edinmeniz gerekli. 3 aydan az kalışlar için Schengen, daha uzun kalışlar için ise ulusal vizesinden almanız gerekmektedir. Vietnam’ın iş gücünü artırmak için diğer vatandaşa verdiği bu çalışma izni ülke istihdam gereksinimine göre şekil değiştirmekte. Vietnam’dan çalışma izni alabilmeniz için ilk olarak ön koşulu ne meslekten olursanız olun öncelikle Türkiye’de bir iş bulmanız olacaktır. Gerekli belgeleri hazırlayarak başvuru da bulunabilirsiniz.

Vietnam Çalışma İzni Nedir?

Vietnam çalışma izni nedir sorusunu bu ara daha sık duyar olduk. O yüzden size bu konuya dair birçok farklı açıklama yapmamız gerektiğine kanaat getirdik. Vietnam çalışma izni, Vietnam ülkesinde üç aydan daha uzun süreli konaklamalarda Vietnam’dan ulusal vize alınması gerektiğini gösterir. Çalışma izni vizesi almanız adına mesleğinizin Vietnam Cumhuriyeti tarafından belirlenen meslek gruplarına uyması lazımdır. Vietnam ülkesi yönetimi için yaptığınız mesleğin uyumlu düzeyde olmasının manası ise Vietnam’ın alakalı mesleğe olan gereksinimi ile ilgilidir diyebiliriz aslında. Meslek seçimi de Vietnam’daki işveren kişilerin isteğine göre belirlenir. Başvuru sırasında her mesleğin belgeleri de değişecektir. Vietnam’da çalışma izni almak istiyorsanız karşılamanız gereken şartlar şöyle olacak demektir: Bu ülkede çalışma izni almanız adına ilk olarak oturum izni almanız şarttır. Üç aydan daha az kalacaksanız Schengen, daha fazla kalacaksanız da ulusal vize almalısınız. Bu bilgiler son derece mühim olmaktadır.

Vietnam Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Vietnam çalışma izni başvurusu yapmak kısa süreli olarak aldığınız turistik, ziyaret amaç vizenizden farklı bir işlev görecektir. Kısa süreli başvurunuzda, Vietnam Schengen bölgesi kapsamı bir ülke olduğundan dolayı Schengen vizesi tabii olunur ve Vietnam vizesiyse en fazla 3 aylık seyahatiniz için verilebilen bir vize şekli. Vietnam çalışma izni uzun süre vize dahilinde. Uzun süreli vize D tip, ulusal vize adı ile karşınıza çıkabilecek vizedir. Bu vize tipine ülkede 3 aydan fazla konaklamayı gereken durumda ihtiyaç duyabilir ve başvurunuz bu doğrultudan gerçekleştirebilirsiniz. Vietnam çalışma izni uzun süreli vize alınabilirse elde edebileceğiniz bir hakkınız olacaktır. Uzun süreli oturum vizeni almak için çalışma, aile birleşim, eğitim gibi sebebiniz olması gerekmekte. Oturum izni sahip olmak için yapmanız gereken öncelik Türkiye sınırında uzun süreli vize tipinden biri için başvuru yapmak olacaktır. Vietnam belgeleriniz her prosedür için farklı göstereceğinde amacınız dahili hareket etmelisiniz.

Vietnam Çalışma İzni Ne Kadar Sürede Çıkar?

Vietnam çalışma izni ne kadar sürede çıkar sorusunu hep beraber yanıtlıyor olacağız. O büyük gün geldi, kararınızı aldınız ve artık Vietnam’da çalışmak istediğinize karar verdiniz. Bunun için ilk olarak Vietnam oturum izni alacaksınız. Onu da aldıysanız elbette çalışma izni için başvuru yapabilirsiniz. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin de vizeye tabii olduğu apaçık bir biçimde ifade edilmiştir. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri doksan güne değin vizeden muaf tutulur. Vietnam vizesi hemen hemen on beş ila yirmi iş gününde çıkmaktadır. Ek belge talep edilmesi gibi ekstrem meseleler olursa Vietnam vizesi konusundaki sonuç işlemlerinin süresi biraz uzayabilecektir. Uzamaması adına sizden istenen her bir belgeyi doğru ve eksiksiz olarak teslim etmenizi öneriyoruz. Bu sayede işlem hızını daha da arttırmış olacaksınız. Gerisi ise tamamen konsolosluğun inisiyatifine kalacak demektir. Belgeleri daha şimdiden toplamaya başlarsanız herhangi bir sorun da oluşmaz.

Vietnam Çalışma İzni Kaç Aylık/Yıllık Verilir?

Vietnam çalışma izni kaç aylık/yıllık verilir sorusunun cevabı ile karşınızdayız. Vietnam çalışma izni Vietnam’da yaşayıp aynı zamanda çalışmayı talep eden bireyler için her zaman gerekli olan bir izin çeşididir. Bu izin aynı zamanda bir vize türü olmaktadır. Ulusal D tipi vize çeşidi birçok farklı gayeyi içermektedir. Vietnam çalışmak açısından üç aydan daha uzun zamana gerek duyan kişiler için buna göre bir seçenek sunar. Sizden istenen her belgeyi eksiksiz olarak sunarsanız bu başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz. Bu konuya dair bilgileri dilerseniz Vietnam konsolosluğundan dilerseniz de Vietnam konsolosluğunca misyon verilen bir vize merkezinden öğrenebilirsiniz. Bu şekilde ilerlemek sizin adınıza da en mantıklısı olacaktır diye düşünmekteyiz. Vietnam çalışma vizesi süresi hakkında size verebileceğimiz tüm bilgiler bu şekildeydi. Belge eksikliği sizi tüm bu işlemlerin başına götürür o nedenle bu süreçte daimi bir biçimde dikkatli ve titiz davranmalısınız.

Vietnam Çalışma İzni Başvurusu

Vietnam çalışma vize uzun süreli ulusal vizeye dahil olmaktadır. Dolayısıyla Vietnam Schengen vizesi ile çalışma izni elde etmek mümkün değildir. Bu yüzden uzun süreli oturma vize ile ülkeye girmek gerekmektedir. Ulusal D tip vize türü birçok amacı kapsamakta. Vietnam çalışmak için 3 aydan fazla süreye ihtiyaç varsa başvurunuz bu doğrultuda yapılmalı ve belgelerinizi eksiksiz teslim ederek Vietnam çalışma vize başvurusunda bulunmalısınız.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Çalışma Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!