Vietnam aile ve arkadaş ziyaret vize için başvuru sahibi Vietnam’dan gönderilen davet mektubuna, davet eden kişi iletişim bilgisi, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen kişi hakkında bilgi, ziyaret amacına, talep edilen vize süresi, kalınacak evin adresine, seyahat konaklama harcaması karşılayacağına ait detay belirtilmesi gerekmektedir.

Vietnam’ya aile ve arkadaş ziyareti yapacak kişinin Vietnam Konsolosluğu hitaben vize talebi belirten dilekçe hazırlanma durumu gereklidir. Vietnam aile ve arkadaş ziyaret vize, Vietnam’da yaşayan aile ferdî, akraba ve arkadaş yanında kalma imkânı tanıyan bir vizedir. Vietnam aile ve arkadaş ziyareti vizesi kısa dönem vize kategorisine girmektedir. Vietnam Schengen bölgesi üye bir ülke olduğu için Vietnam aile ve arkadaş ziyaret vizesi Vietnam vize başvurusunu yaparak alınmaktadır. Vietnam vizesi alınırken biyometrik işleminin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapılmasına dikkat edilmesinde fayda var. Vietnam Vize başvurusu için yolcu son 10 senede VS'li de olsa mutlaka randevu tarihi ve saat de başvuru merkezi veya Konsolosluklarda bulunması gerekir.

Aile ve arkadaş ziyaret vizesi alınırken en önemli detaydan biri de davetiyedir. Aile ve arkadaş ziyareti için davetiyede ikamet edilecek adres açıkça belirtilmelidir. Vietnam aile ve arkadaş ziyaret vize başvurusu pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonra için minimum 90 günlük olmalıdır ve vizenin basılması için minimum 3 boş sayfa bulunması gerekmektedir.

 

Vietnam Aile Ziyareti Vizesi

Vietnam aile, arkadaş ziyareti vize başvurularında bulunacak kişi Vietnam’da ziyaret gerçekleştireceği kişi tarafından hazırlanmış davet mektubu edinmesi gereklidir, Vietnam ziyaret vize başvurusunda bulunacak kişinin vize başvurusu için söz konusu davet mektubunun edinmesi mecburidir.
Vietnam aile, arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunulacak olması durumunda Vietnam’da ziyaret edilecek kişiden Vietnam Belediye onaylı davet mektupları, Vietnam’da çalışan veya öğrenim görmekte olan ya da iş arkadaşının ziyaret edilebilmesi için ev sahipleri tarafından imzalanmış davet mektupları ve ev sahibi Vietnam’daki şirketinde yahut kurumdan istihdam ya da öğrenim belgesi alınması başvuru işleminin sorunsuz ilerlemesi için oldukça önemli.
Vietnam ziyaretçi vize, Vietnam Büyükelçiliği Ankara Konsolosluğu, Vietnam Türkiye temsilciliği ve Vietnam vize işlemi için danışmanlık hizmetleri vermekte olan kuruma yapılan başvurular alınabilmektedir. Vietnam aile, arkadaş ziyaretçi vizesi uyum koşulunun eksiksiz olarak yerine getirilmesiyle başarılı şekilde vize alabilmek için zorunludur.
Vietnam ziyaret vizesi için gerekli evraklar şunlardır;
1. Pasaport.
2. Vietnam vizesi talep dilekçesi.
3. Vietnam vize başvuru formu.
4. 2 adet biyometrik fotoğraf.
5. Vietnam uçak bilet rezervasyonu.
6. Davetiye yazısı.
7. Seyahat sağlık sigortaları.

Vietnam Aile Ziyareti Vizesi Nedir?

Vietnam aile ziyareti vizesi nedir sualinin yanıtı ile geldik bugün sizlerin karşısına. Vietnam aile ziyareti vizesi çoğu yerde Vietnam ziyaret vizesi olarak da geçer. Kişinin şayet bir aile üyesi (anne, baba, kardeş, çocuk, eş) Vietnam’da yaşıyorsa ve oturum izni varsa kişi de doğal olarak oraya aile ziyareti vizesi ile gidebilmektedir. Vietnam aile ziyareti vizesi tam olarak bu işe yaramakta olan bir vize çeşididir diyebiliriz. Vietnam aile ziyareti vizesi almak istiyorsanız sizden istenen tüm belgeleri herhangi bir eksik evrak olmadan tek bir dosya halinde teslim etmeniz gerekecektir. Teslimi ve başvuruyu Vietnam Konsolosluğuna yapabildiğiniz gibi Vietnam Konsolosluğunun yetki vermiş olduğu vize merkezi acentelerine de kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize merkezleri bu tür konularda size her daim yardımcı olmak adına çalışmalarını her geçen gün daha da geliştirmektedir. Bu da tamamen size iyi bir hizmet vermek adına olmaktadır diyebiliriz.

Vietnam Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam aile ziyareti vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Vietnam aile ziyareti vizesi almak için sizden istenen belgelerin her birini doğru biçimde ibraz etmeniz gerekecektir. Yanlış belge ibrazı duruma göre suç bile sayılabilir, hiçbir zaman yalan beyanda bulunmamanızı tavsiye ederiz. Bu vizeyi alabilmeniz adına gereken belgeleri şu şekilde sıralayabileceğimizi düşünüyoruz: Pasaport, Vietnam vizesi için talep dilekçesi, Vietnam vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, iki tane biyometrik fotoğraf örneği, Vietnam uçak bileti rezervasyonu, davetiye yazısı (bu yazı davet eden birey tarafından İngilizce ya da ülkenin resmi dilinde yazılmış halde olmalıdır. Davet eden bireyin Vietnam telefon ve adres bilgisini kapsayan Vietnam Belediyesi onaylı bir belge) istenmektedir. Bu şekilde başvuru kısmı tamamen halledilecek ve Vietnam aile ziyareti vizesini almanız için sonuç beklediğiniz sürece geçeceksinizdir. Şimdiden sizden istenen belgeleri hazırlamanızı kesinlikle öneririz.

Vietnam Aile Ziyareti Vizesi Nereden Alınır?

Vietnam aile ziyareti vizesi nereden alınır sorusunun yanıtı ile karşınıza gelmiş bulunuyoruz. Vietnam ziyaret vizesinin nereden alınacağı çok açık bir şekilde ifade edilmiştir. Vietnam Konsolosluğundan bu vizeyi alabilirsiniz. Elbette öncelikle randevu almalısınız. Sonrasında başvurunuzu halletmelisiniz. Eğer Vietnam Konsolosluğuna gidemeyecek bir durumdaysanız da Vietnam Konsolosluğunca yetki verilmekte olan vize merkezlerinden herhangi birinden yardım isteyebilirsiniz. Böylece sorunsuz halde işlemlerinize başlar ve yolunuza da devam etmiş olursunuz. Sizden istenen sayısız evrak vardır. Bahsi geçen evrakların her birini de doğru şekilde bulmalı ve sunmalısınız. Bu biçimde vize başvurunuz sırasında herhangi bir olumsuz etkenle karşılaşma olasılığınız da düşecek demektir. Vietnam aile ziyareti vizesini almaya hak kazanmanız durumunda akrabalarınızın yanına gitmek adına Vietnam’a doğru yola çıkabilirsiniz. Fakat hiçbir şey netleşmeden uçak biletinizi almanızı önermiyoruz. Biletiniz olası bir durumda boşa yanmasın. Şimdiden size kolay gelsin diyor ve iyi seyahatler diliyoruz.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Ziyaret vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!