Küba Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Küba'da ailesiyle birlikte ikamet etmek isteyen herkes için Küba aile birleşimi vizesi gerekir. Aile birleşimine yalnızca en olağanüstü durumlarda izin verilir. Bu vize için Küba'da birinci dereceden bir akraba veya eş gereklidir.

Aile birleşimi vizesi verilenlerin akrabaları için Küba oturma izni veya Küba uyruğu gereklidir. Uygun olabilmek için adayın akıcı İspanyolca bilmesi, istikrarlı bir gelire sahip olması ve sabıka kaydı olmaması gerekir. Küba aile birleşimi vizesi için başvuran kişinin akrabasından davet mektubu istenmektedir.

Küba için bir aile birleşimi vizesi, Ankara'daki Küba Büyükelçiliği aracılığıyla, birçok onaylı acenteden veya birkaç Küba vize başvuru tesisinden birinden alınabilir. Şahsen başvuru yapmak isteyen kişilerin Küba aile birleşimi vizesi formunu doldurması ve ödemesi gerekmektedir. Gerekli evrakları Ankara bulunan Küba Büyükelçiliği almaktadır.

Küba Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Aile birleşimi vize başvurularında Küba, diğer ülkeler kadar katı ve kapsamlı davranmıyor. Gerekli belgelere sahipseniz, Küba aile birleşimi için vize gereklidir. Bu vize için başvuru aşağıdaki belgeleri gerektirmektedir:

Küba aile birleşimi, nüfus dairesinden alınabilecek örnek bir doğum kayıt belgesi gerektirir. Tüm ülkeler dünyanın her yerinde kağıt kabul etmelidir.

Küba aile birleşimi başvuru sahipleri, Küba'da yaşamak istedikleri yerel yönetimden yalnızca bir statü belgesi veya Küba Dışişleri Bakanlığı veya Havana büyükelçiliğine resmi bir noter onay mührü sunmalıdır.

Evli bir çiftin Küba'da aileleriyle yeniden bir araya gelebilmesi için evlilik cüzdanının aslı ve fotokopisi hazır bulundurulmalıdır. Küba yetkilileri de bir çiftin evliliğini kutsamaları gerekiyor. Elinizde evlilik cüzdanının bir kopyası olmalıdır.

Küba'daki akraba ziyareti için vize başvurusu yapıyorsanız, geçerli bir uluslararası pasaporta ve nüfus müdürlüğünden tam bir kimlik kayıt belgesine ihtiyacınız olacaktır. Aile ve ev adresleri ile ilgili olarak, her şeyden bahsetmek en iyisidir. Ayrıca, özellikle yabancı bir ülkeden ise evli kişinin tüm ayrıntılarını içermelidir.

Küba Aile Birleşimi Vizesi Nereden Alınır?

Göçmenlerin yeni bir ülkeye girmek için hayali düğünler düzenlediği bilinmektedir. Bu, modern dünyada yaygın bir durumdur. Tamamen yasal olmasada, bunun gibi bir senaryo tanıdık geliyor. Ama bir de yasal yol var.

Bu birlikler, organik birlikler oldukları sürece meşrudurlar. Sonuç olarak, bazı kişiler eşlerini nihayetinde vatandaşı olmak istedikleri ulusa göre seçerler. Bunlar aşırı durumlar, ancak gerçek dünyada neler olabileceğini asla bilemezsiniz.

Küba vatandaşıyla herhangi bir şekilde evlenirseniz, Küba oturma kartı almak artık size veriliyor. Dünyadaki her hükümet aile birleşimi fikrini benimsemiş ve vatandaşlarına bu konuda özel haklar vermiştir.

Küba'da vize başvurusu yapmak veya ek formalitelerden geçmek neredeyse diğer tüm ülkelere göre çok daha kolaydır. Konsolosluklar ile iletişime geçilip ilgili evraklar temin edildiğinde bu işlemler hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Ancak, prosedürlerin daha sorunsuz ilerlemesini istiyorsanız, durumu kontrol etmek veya konsolosluklarla iletişime geçmek çok önemlidir. Çünkü bürokraside ne olacağını tahmin etmek imkansız ve işler çığırından çıkmadan müdahale etmek her zaman daha iyidir.

Küba Aile Birleşimi Başvurusu

Herhangi bir ülkeye göç etmek isteyen kişilerin sahte evlilikler yaptığını kesinlikle duymuşsunuzdur. Bu günümüzde oldukça popüler ve bilindik bir durum. Bu tip bir durumla karşılaşmak son derece doğal olduğu gibi aslında pek yasal değil. Tabi ki de bunun yasal yolu da var. Bu evlilikler eğer organik evlilikler olursa bu durumlar yasal oluyor. Bu nedenle evleneceği kişiyi vatandaşı olmak istediği ülkeye göre seçen kişiler bile var. Tabi ki de bunlar uç durumlar ancak hayatta ne olacağı belli olmuyor. Bir şekilde Küba vatandaşı olan biriyle evleniyorsanız artık Küba’da oturum izni almak sizin en doğal hakkınız. Dünyadaki hemen hemen her ülke bu konuda oldukça pozitif bir tavır alıyor ve aile birleşimi söz konusu olursa kişilere çeşitli haklar tanıyorlar. Küba Aile Birleşimi Başvurusu da neredeyse her ülkede olduğu gibi vize almak ya da diğer süreçlerden daha kolay. Konsolosluklar ile iletişim kurulduğunda ve gerekli belgeler alındığında bu süreçler hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Bu nedenle eğer Kübalı bir vatandaşla evliyseniz nasıl oturum izni alacağınız konusunu çok kafaya takmanıza gerek yok. Süreç içerisinde zaten aile birleşimi başvurusu yapmak olayı çoğunlukla halledecektir. Ancak ilerlemeleri kontrol etmek ya da konsolosluklarla iletişime geçmek bu sürecin daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için önemli. Çünkü bürokrasi de ne olacağı belli olmayabiliyor ve istenmeyen bir duruma hızlı müdahale etmekte fayda olabilir.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Birleşimi Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!