Küba Çalışma İzni Hakkında

Bir ülkeye göç etmek ve orada yaşamak için öncelikle o ülkeye gitmenin bir yolunu bulmak gerekir. Eğer siz de Küba’ya gidip orada yaşamak istiyorsanız bir şekilde orada çalışma izni sahibi olmanız lazım. Bu aslında çok zor bir işlem değil ancak araya bürokrasinin girmesiyle birlikte biraz karmaşık bir hal alabiliyor. Öncelikle tabi ki de Küba çok güzel ve birçok kişinin yaşamak isteyeceği, çalışmak isteyeceği bir yer. Bu tip bir yerde çalışmak birçok kişinin hayali olabilir. Ancak tüm bunların yanında bilinmesi gereken şey bir ülkenin size çalışma izni vermesi için gerçekten de sizin yeteneklerinize ihtiyaç duyması gerekliliğidir. Eğer bir ülke size ihtiyaç duymuyorsa çalışma izni almak çoğu zaman oldukça zordur. Tabi ki de gurbetçiler gibi istisna durumlarda olabilir ancak adı üstünde bu durum oldukça istisnadır. Bunların yanında bir ülkede az bulunan bir mesleği o ülkede yapmakta sizler için son derece akıllıca olabilir. Küba Çalışma izni bu açılardan bakıldığında kimileri için alması kolay kimileri içinse alması zor bir izindir. Bu izni iyi değerlendirip uzun vadeli düşünerek belki de Küba’da oturum izni almak mümkün olabilir. Tüm bunlar uzun bir sürecin parçası olarak düşünüldüğünde son derece mantıklı kararlar almak söz konusu olacaktır. Bu konularda hızlı hareket eden kişilerin uzun dönemde kararlarından pişman olması söz konusu olabildiğinden süreci uzatmak herkes için en iyi seçenek olarak görülebilir.

Küba Çalışma İzni Nedir?

Orta Amerika'nın küçücük ada ülkelerinden biri ve tüm vatandaşlar için sosyal hakları, Küba'yı turistler için popüler bir destinasyon haline getiriyor. Karayip adası Küba, Küba ulusuna ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin başkenti Havana, yoğun nüfuslu ve canlı renklere sahip bir nüfusa ev sahipliği yapıyor.

Küba çalışma izni olan ihtiyaç bazı uluslarınki kadar büyük değil.Küba oturma izni almanın tek yolu ülkeye Küba vize kartıyla girmektir. Küba giriş kartı alabilmeniz için pasaportunuzun en az altı ay geçerli olması gerekir. Küba'ya giriş için, nerede çalışacağınıza dair kanıta ve iş sözleşmenizin bir kopyasına ihtiyacınız olacak.

Ülkeyi ticari veya yatırım amacıyla ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Küba'da iş yapmak istediğiniz firmadan bir davet mektubu gerekebilir. Uzun süreli bir öğrenci olarak, okulun antetli kağıdına basılmış bir Küba kurumundan davet mektubu sağlamanız gerekebilir.

Türkiye'de uzun dönem ikamet izni alma işlemleri tamamlanamamaktadır. Küba vizesi ve uzun dönem öğrenim ve Küba çalışma izni Küba'ya geldikten sonra izlemeniz gereken süreçler hakkında en güncel bilgileri almak için Ankara'daki Küba Büyükelçiliği'ni ziyaret edebilirsiniz.

Küba turist giriş kartı veya uzun süreli oturma vizesi için başvururken, herhangi bir seyahat kısıtlamasından muaf olmanız ve Türkiye veya Küba'da sabıka kaydınız olmaması gerekir. Örneğin, sahibi bir Küba vatandaşıyla evliyse, Küba daimi oturma vizesi verilebilir.

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmayan evli Küba vatandaşları için Küba'da geçici ve kalıcı oturma izni almak zorundadır. İzin başvuru sahiplerinin Küba'da uzun süreli ikamet başvurusunda bulunabilmeleri için kendi kendine yeterli olmaları ve Küba banka hesaplarında en az 5.000 CUC'ye sahip olmaları gerekir.

Küba'da iki para birimi kullanımına ek olarak ikili bir ekonomik sistem uygulanmaktadır. Turistler ve yerliler ayrı para birimleri kullanır. Küba'da oturma vizesi almadan önce, yabancı çalışanlar işverenlerinin onlara ödeyeceği parayı anlamalıdır. Küba göçmenlik bürosu, ön koşullara uyan tüm başvuruları inceler.

Sağlık ve sabıka kaydı kontrolleri, Küba'da uzun süreli oturma izni almanın bir parçasıdır. Bu kriterleri sağlayanların başvuruları incelenir ve inceleme sonucunda geçici oturma izni verilir. İlk süre geçtikten sonra devam eden sosyal haklar bakımından, geçici oturma izni, sürekli oturma izninden farklıdır. Yeşil kart alma hakkında ayrıntılı bilgi "vatandaşlık" bölümünde bulunabilir.

Küba Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Küba'daki istihdamın neredeyse tamamını hükümet doldurduğu için Küba'da yabancılar için iş piyasasının oldukça sınırlı olduğu gözlemlenebilir. Küba'da turizm endüstrisinde, profesyonel uzmanlık gerektiren mesleklerde veya yüksek düzeyde nitelik gerektiren pozisyonlarda çalışmak, yabancı uyruklular için diğer ülkelere göre daha basittir.

Nitelikli çalışanlar için artan istihdam beklentileri, devletin son zamanlarda Küba'nın biyoteknoloji ve ilaç endüstrilerine verdiği desteğin sonucudur. Küba'da çalışmak isteyen yabancı uyruklular, bir iş başvurusu yapmadan önce öncelikle doğru türde Küba çalışma izni almalı ve bir Küba işvereni tarafından bir pozisyon teklif edilmelidir.

Akredite Vizem.net, Küba'da faaliyet gösteren bir firmadan iş teklifi alan veya Küba'da iş kurmak isteyenler için vize ve çalışma izni başvuruları için danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Küba Çalışma İzni Ne Kadar Sürede Çıkar?

Uzun süreli Küba vizesine başvurduktan sonraki 30 gün içinde, başvuru sahibi Küba hükümetinden çalışma izni almayı bekleyebilir.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Çalışma Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Çalışma Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!