Küba'da yaşayan akraba, arkadaş veya bir yakınını ziyaret etmek isteyen kişiler seyahat süresi boyunca yanında kalacağı yakınından davet mektubu alması gereklidir. Küba'da ikamet eden kişiyle akrabalık veya yakınlık ilişkilerini kanıtlayan belgeleri de vize başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan kısa süreli Küba seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Küba seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir.

Küba aile ziyareti vizesi, Küba'da bulunan akraba, arkadaş ya da tanıdık kişileri ziyaret etmek amaçlı alınan bir vize türüdür. Küba aile ziyareti vizesi en çok 30 gün geçerli olmaktadır. Küba aile ziyareti vizesi alabilmek için Küba'da yaşamakta olan yakınınızdan davet mektubu almanız gerekmektedir.

Küba aile ziyareti vizesine şahsen başvuru yapma şartı bulunmamaktadır. Küba aile ziyaretinde bulunacak kişiler Küba vizelerini iki şekilde alabilmektedirler. Küba'nın Türkiye'de bulunan resmi temsilcilerine şahsen başvuru yaparak veya Küba'nın Türkiye'deki temsilciliklerine bizzat başvuruda bulunmadan yetkili acenteler aracılığıyla Küba vizesi alabilirler.

Şahsen başvuru yapılarak Küba aile ziyareti vizesi, Küba Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümünden alınabilmektedir. Bizzat başvuru yapmayarak Küba aile ziyareti vize işlemleri üzerine faaliyet gösteren acenteler, vize merkezleri ile alınabilmektedir.

Küba aile ziyareti vizesi, akrabalık veya yakınlık bağlarını kanıtlayan ve ziyaretin amacını gösteren evrakların ibraz edilmesi önemlidir. Küba aile ziyareti vize başvuruları için Küba'da ikamet eden kişi tarafından gönderilecek davetiyenin başvuru evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği istenen evrakların dışında gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talep edebilmektedir. Bununla birlikte konsolosluk/büyükelçilik gerekirse başvuru sahibini görüşmeye çağırabilmektedir.

Küba aile ziyareti vizesine şahsen başvuru yapabilmekle birlikte başvuru sırasında şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Şahsen yapılan başvuru sırasında sorunlarla karşılaşmamak için yetkili temsilcilikler veya vize merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. Vize merkezleri aracılığıyla yapılacak başvurular sırasında istenen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Küba aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar teslim edildikten sonra vizenin sonuçlanma durumu tarafınıza bildirilmektedir.

Küba Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Vize başvuru formu. Küba Turistik Vize müracaatı için Küba Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Başvuru Formunun dikkatli ve eksiksiz doldurulmasına ve formda beyan edilen bilgilerin seyahatin gereklerini kanıtlayıcı belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir.

2. Pasaport. Renkli taranmış pasaport fotokopisi, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması gereklidir. Kişi yabancı uyruklu ise; T.C. ikamet izni belgesi

3. Fotoğraf. Küba aile ziyareti başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğrafın güncel, 6 aydan eski olmaması, 45x60mm ebatlarında arka fonu beyaz olması gereklidir.

4. Davetiye. Davet eden kişinin göndereceği davetiye belediye onaylı olup, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopisi ile beraber sunulmalıdır. Küba'da yaşayan aile bireyinin yurtdışı ikamet izni, evlilik sertifikasının ve doğum belgesinin fotokopisi.

5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi . Küba Halk Cumhuriyeti'ne gitmek isteyen kişilerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.

6. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu .Küba seyahatiniz için hazırladığınız belgelerde yer alan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır.

Küba Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba aile ziyareti vizesine bölge ayırımı yapılmaksızın Türkiye'nin her yerinden başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapılan şehir ve ikamet şehri farklıysa kargo ile gönderilme süresi de dikkate alınmalıdır.

Küba aile ziyareti vizesi 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği'nin resmi tatil olduğu günler ve hafta sonları bu süreyi kapsamamaktadır. Küba Konsolosluğu'nun ek evrak talep etmesi gibi durumlarda vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir.

Küba Konsolosluğu gerekli görürse vize işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini görüşmeye çağırabilmektedir. Küba aile ziyareti vize başvurusunun sonuçlanma yetkisi sadece Küba Konsolosluğu'na aittir. Küba ziyareti planından herhangi bir sorun yaşanmaması açıısndan seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması tavsiye edilmektedir.

Küba Aile Ziyareti Vize Ücreti

Küba aile ziyareti vize ücreti başvurunun işleme alınabilmesi için istenmektedir. Vize ücreti belirli dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir. Küba aile ziyareti vize ücreti işlem süresine göre değişebilmektedir. Vize ücreti konsolosluk harç bedeli, vize ücretini kapsamaktadır.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Almanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Amerika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Avusturya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Belçika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çekya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Danimarka Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Finlandiya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Fransa Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Hollanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İngiltere Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İspanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsviçre Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İtalya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Kanada Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Letonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Macaristan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Polonya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Romanya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Rusya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Cezayir Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Çin Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Dubai Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Etiyopya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Güney Kore Aile Ziyaret vizesi
Başvuru Şartları


Hindistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İrlanda Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


İsrail Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Küba Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Malta Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Mısır Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Nijerya Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Norveç Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Vietnam Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları


Meksika Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları

Tüm Paylaşımlar
Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!