Suudi Arabistan ziyaret vizesi, Suudi Arabistan'da bulunan aile, akraba yahut tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesini sağlamak için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan Suudi Arabistan vizesi türüdür. Suudi Arabistan ziyaret vizesi alabilmek için Suudi Arabistan' da bulunan ziyaret edeceğiniz kişiden davet mektubu almanız gerekirken, davet mektubunuzun olmaması durumunda ise bu vizeyi almanız mümkün olmayacaktır.

Suudi Arabistan oturum izni sahibi vatandaşlar ise kefillerinden alacak olduğu yazıyla çalışma ofisine başvuruda bulunarak 1. Derecede akrabaları için Suudi Arabistan ziyaret vizesi talebinde bulunabilirler. Çalışma ofisi, ziyaret vizesi başvuru talebinizi olumlu karşılaması halinde ise Dış İşleri Bakanlığı aracılığıyla Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na vizenin verilmesi yönünde bilgi vermesi halinde ziyaret vizenizi alabilirsiniz.

35 yaş altı kadınlara Suudi Arabistan Konsolosluğu vize vermemektedir. Fakat 35 yaş altı bekâr kadınların yanlarında eşi ya da 1. derece kan bağı olduğu akrabası varsa Suudi Arabistan vizesi alabiliyor olacaklar. Aynı şekilde İsrail vatandaşı iseniz ve pasaportunuzda İsrail’e giriş çıkış damganız bulunuyorsa Suudi Arabistan vizesi alma imkânınız olmayacaktır. Ziyaret vizesi maksimum 90 gün geçerli olan kısa süreli bir vize tipidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize başvurularını sadece danışmanlık hizmeti veren acenteler tarafından almaktadır.

Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Belgeler


Suudi Arabistan'dan temin edilecek Davetiye  
Davetiyeyi gönderen Kişinin ikame ve pasaport fotokopisi yabancı uyruklu kişi ile evli olanlar kışiler  ayrıca evlilik cüzdanı fotokopisi 
Pasaportun aslı
2 adet fotoğraf (Biyometrik, arka fon beyaz 4x6 ölçülerinde)
Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu
Vukuatlı nüfus kayıt örneği 
Kimlik fotokopisi renkli 

(*) Türkiye ikamet izni sahibi yabancıların başvurularında ek olarak ikame fotokopisi ve İkamenin aslı gereklidir.

Ofislerimize telefon ile ulaşarak yardım ve destek alabilirsiniz

Hızlı Yardım İçin Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

Diğer Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu Yapabileceğiniz Ülkeler


Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi
Başvuru Şartları

Whatsapp Business
Destek Merkezi

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!